„Zahájili jsme utkání sice velkou šancí. Jenže Dalekorej trefil tyčku a zbytek poločasu se hrál pak už mezi šestnáctkami, bez větších šancí na obou stranách,“ začal se svým komentářem k utkání sekretář Čelákovic Milan Šikl.

Podle jeho slov pak Polepy ve druhé půli vsítily dva góly a bylo hotovo. „V naší hře pak byl chaos. Byli jsme křečovití, a z toho pramenila třetí branka, kterou jsme dostali,“ popsal.

Čelákovičtí se nakonec trefili, ale na dělbě bodů už to nic měnit nemohlo. Trefa Jelínka totiž přišla až v osmdesáté osmé minutě, a to už bylo dost pozdě. „Podali jsme slabý výkon. V naší hře nebylo nic, ani šance. Chybělo nám všechno. Když by se ve druhé minutě utkání trefil Dalekorej, zápas se mohl vyvíjet jinak, ale netrefil se,“ smutnil Šikl.

„Naše situace tak začíná být kritická,“ doplnil ještě čelákovický sekretář s tím, že na jaře zatím jeho tým dokázal vybojovat v šesti utkáních jen tři body, a to je málo.

Litol sice v Kácově zachytila úvod střetnutí, ale pak dvakrát inkasovala a bylo téměř po zápase. „Podařilo se nám vcelku zachytit začátek, jenže vlastními chybami jsme soupeře posadili do sedla a oni postupně přebírali otěže zápasu. Nejdříve jsme špatně odkopli balón a bylo to 1:0 a zanedlouho po zbytečné ztrátě na půli hřiště už 2:0,“ litoval litolský kormidelník Pavel Jareš. „Druhý poločas jsme malinko proházeli sestavu, Ježka poslali na hrot, což bylo znát, jenomže brzy jsme dostali třetí branku a od té chvíle se utkání pouze dohrávalo,“ řekl Jareš.

„Chtěli jsme bodovat, ale to se nepodařilo, domácí zvítězili zaslouženě, jelikož individuální kvalita byla na jejich straně, ale my neskládáme zbraně, zkusíme to příští týden proti dalšímu těžkému soupeři, celku Votic,“ střádá plány litolský kouč.

TEREZA HÖLZLOVÁ
TOMÁŠ KUBÁNEK