V dalším pokračování fotbalové divize získali borci Litole další tři body. Vyhráli podruhé v sezoně a poprvé před svými příznivci. Doma si poradili s týmem.

„Svému týmu musím vyseknout obrovskou poklonu,“ vyhrkl krátce po utkání spokojený litolský trenér Pavel Jareš. „Technicky skvěle vybavenému soupeři jsme konkurovali nesmírnou bojovností. Důležité bylo, že se nám podařilo brzo zareagovat na branku soupeře,“ pochvaloval si litolský kormidelník. Jeho tým tak vyhrál podruhé za sebou a na svém kontě má sedm bodů. „Potvrdili jsme tři body z minulého střetnutí, což je pro nás moc důležité, zvlášť proti tak silnému soupeři,“ dodal šťastný Pavel Jareš.

To Unionu Čelákovice se nedařilo a prohrál na půdě nováčka z Polep. Oba góly hostí dal exreprezentant Vratislav Lokvenc. Pro něj to byly první dvě trefy v dresu Unionu. Ale po zápase důvod k radosti neměl, neboť domácí zvítězili 3:2. A dva góly dali z pokutových kopů. „První penalta byla, ale druhá ne. Náš brankář takovým odvážným skokem vyrazil míč z vápna, sice pak zasáhl hráče, ale byl to čistý zákrok. V tomto případě nás rozhodčí poškodil,“ konstatoval po utkání Vratislav Lokvenc.

Toho musel pochválit i domácí hráč František Suchánek, který obě penalty proměnil. „Těžko se brání. Je vidět, že má hodně zkušeností,“ přiznal kapitán Suchánek.

V závěru měl Lokvenc velkou šanci na vyrovnání, ale Malý mu jeho pokus vyrazil a dorážce Homoly chyběl přesnost. „To měl být gól. Škoda,“ ulevil si Lokvenc.

RENÉ VOLF
PETR KREJČÍK