Pro domácí Union Čelákovice to už byl poslední zápas sezony, své 30. kolo si předehrál v Teplicích, kde vyhrál 3:0 a vlastně si tak vystavil definitivu pro divizi v příštím ročníku. proti Českému Brodu se už ale tolik nevedlo.

„S Českým Brodem jsme prohráli, ale výsledek je jedna věc a hra je druhá věc. Já se na utkání dívám pozitivně. Samozřejmě, že to bylo derby, obě mužstva chtěla vyhrát, takže i když to byl zápas o ničem, tak to tak nevypadalo. Hrál se útočný fotbal, obě mužstva chtěla střílet góly, takže i diváci mohli být spokojeni,“ řekl na úvod trenér Unionu Čelákovice Michal Petrouš, který hlavní důvod porážky vidí asi v chybě nejzkušenějšího hráče. „To strašně ovlivnilo vývoj zápasu, ale nedělám z toho tragédii,“ dodal Petrouš.

Jeho tým nastoupil bez stabilních útočníků, kteří se většinou objevovali na trávníku. „Jak Matějka, tak Dalekorej i Matoušek už hráli se zraněním, tak jsem je nechal odpočívat. Do útoku jsem posunul záložníka Mosera, ale prostřídali se tam i tři nadějní dorostenci. Filip Píša, byl na place první půlhodinku, v neděli šel hrát za dorost a od léta by měl jít s námi do přípravy. Po něm nastoupil Cabrnoch, který je stoper, ale zkusil jsem ho v útoku a na třetí půlhodinku šel na hřiště krajní záložník Filip Souček, který nahrával i na gól. To jsou ty věci pozitivní,“ pochvaloval si trenér Michal Petrouš, který se je vědom, že je třeba pracovat s mladými odchovanci. „Jinak to nejde. Musíme s mládeží pracovat. Na hotové posily nejsou peníze,“ má jasno Petrouš, který si je dobře vědom, že mládež Čelákovic je v současné době na dobré úrovni.

Čelákovice ale znovu doplatily na skutečnost, že v závěru utkání přišly zbytečně o další bod. „To je věc, která nás provází snad celé jaro. Často se nám stávalo, že jsme sahali po bodu nebo i vítězství a v závěru jsme zbytečně o body přišli. Tentokrát jsme špatně odhlavičkovali balon a soupeř toho využil. Ale jak už jsem řekl, především mě potěšila hra mládí, které k utkání nastoupilo. Chtěli jsme se rozloučit se sezonou aspoň v derby neprohrát. Nepovedlo se, ale hra mladých mě potěšila,“ řekl závěrem Micha Petrouš.

Samozřejmě, že po utkání byl více spokojen trenér Českého Brodu Karel Tošnar, jehož svěřenci si připsali další tři body. „Na to, že to bylo derby, bylo to klidné a pohodové utkání. Bylo znát, že už vlastně o nic nejde,“ řekl na úvod kouč Českého Brodu a pokračoval: „Dá se říci, že všechny góly padly po chybách obran. Nám se po hrubce Čelákovic podařilo jít do vedení, ale ve druhé části jsme to Čelákovicím vrátili, když jsme jim gól prakticky darovali. Nakonec se nám v závěru utkání podařilo dát druhý gól a získat tři body. Ale jak říkám, bylo to bezstarostné utkání. Je ale třeba vidět, že oba týmy hrály v improvizovaných sestavách. Navíc z důvodu velkého tepla se v žádném obrovském tempu nehrálo. Přesto si myslím, že remíza by byla asi nespravedlivá. Dovolím si tvrdit, že jsme měli daleko více šancí. Když si vzpomenu na neproměněné šance Pařízkem v prvním poločase nebo Palukou ve druhém poločase, určitě o ten gól jsme si zasloužili vyhrát,“ je přesvědčen lodivod Českého Brodu Karel Tošnar.