„Své svěřence přesto mohu pochválit za výkon ve druhé půli. Mladí hráči totiž nesložili zbraně. Mohli soupeři cestu za plným bodovým ziskem zkomplikovat, jen proměnit některou ze čtyř gólových příležitostí. Můžeme litovat, že jsme do zápasu vstoupili až s přespříliš velkým respektem před řadou bývalých prvoligistů včetně naší bývalé opory Jardy Jindráčka. Zaplatili jsme tvrdou daň nevyzrálosti a menším zkušenostem. Objektivně však vzato – nemohu chtít, aby dvacetiletí kluci proměňovali své příležitosti rutinérsky. Ne náhodou nás však za horší zmiňované herní nedostatky potrestali právě exslávisté Janoušek s Jindráčkem. Ale i takové poznatky jsou pro náš perspektivní kolektiv přínosné,“ ohlédl se za zápasem kouč Unionu Čelákovice Michal Petrouš, který ještě dodal, že vedení SK Union a kabina si přeje jediné: „Aby se, pokud to bude jen trochu možné, vrátil do party co nejdříve talentovaný Lukáš Kejmar, který měl v utkání problémy se srdíčkem. Nicméně EKG ukázalo, že by všechno s jeho zdravím mělo dopadnout dobře! Co ještě nelze přehlédnout, to byla v nejkritičtějším okamžiku i pomoc jirnské masérky Renaty Loukotové. Díky všem, kteří v nejkritičtější chvíli byli Lukášovi nablízku!“

Petroušův protějšek Josef Jícha byl nejen s výsledkem, ale i hrou svého mužstva spokojen: „Máme za sebou dva anglické týdny po sobě. Dohrávali jsme v nich utkání 16. a 17. kola, proto jsme se v derby s Unionem snažili rozhodnout o výsledku co nejdříve. Podařilo se to v rozpětí čtyř minut. Vedení 2:0 jsme mohli po šancích Toncara, Jindráčka Vojáčky i Procházky. Po přestávce jsme se už nikam nehrnuli. Vedení jsme si už pohlídali,“ řekl po utkání Josef Jícha.

Ten znovu připomněl postoj klubu k případnému postupu do ČFL. „Na našem postoji se nic nemění. Jsme vesnice a divize je pro nás optimální soutěží,“ dodal kouč Jícha.

Mojmír Strachota