Poděbrady braly tři body. „Domácí se snažili hrát ofenzivně, my jsme pouze vyčkávali, což se nám vyplatilo. Na domácích bylo vidět, jak strašně chtěli, dřeli, ale vše bylo pouze po vápno, my jsme perfektně drželi blok a byli jsme trpěliví, z čehož pramenily naše brejky, které se nám podařilo využít a to jsme jich ještě několik zahodili. Zeleneč nás prakticky neohrozila, jediné nebezpečí pro nás byly standardní situace, ale i ty jsme zvládli. Po čtvrté brance soupeř rezignoval a utkání se pouze dohrávalo. U nás panuje veliká spokojenost, jak s body, tak s čistým kontem,“ radoval se poděbradský kapitán Jan Jirásek.

Polaban těsně prohrál. „Bojovné utkání, ve kterém kvalita obou týmu nebyla taková, jakou bychom si asi představovali. My jsme se ujali vedení a poté jsme měli ještě tři jasné šance, ty jsme ale nedali, což bylo asi osudovým pro další průběh. Druhou půli se domácí zmobilizovali, bylo na nich vidět, že více chtěli, bojovali a i přesto, že měli pouze dvě nebo tři šance, stačilo jim to ke vstřelení dvou branek. Ale my poté také měli příležitosti, jenomže oproti minulému kolu jsme žádnou nedali,“ řekl k utkání nymburský trenér Lukáš Vlk.

Semicím nevyšel začátek zápasu. „Naprosto jsme selhali v úvodu, domácí nám za dvacet pět minut vstřelili dva góly po našich chybách. Jenže od té doby jsme byli jasně lepším týmem, ovládali jsme hřiště, připravili jsme si několik tutovek, ale ty jsme proměnit nedokázali. Bohužel jsme dali pouze jediný gól a kvůli tomu jsme v Mnichově Hradišti nevyhráli,“ truchlil semický kouč Jaroslav Havránek.

Tomáš Kubánek