Na podzim si z utkání divize B z Jiren odvezl hostující SK ranec (6:1). Proto se v sobotní jarní odvetě 26. kola svěřenci kouče Karla Tošnara snažili o co nejpřijatelnější odvetu. Lídr SK Viktorie však po výsledku 2:0 opět naplno dokázal bodovat, když domácí Český Brod, především po přestávce i zásluhou špatné koncovky, ušetřil od debaklu.

„Měl jsem z tohoto utkání pochopitelné obavy. Mimo jiné proto, že jsme postrádali hned pět opor základní sestavy. Na této skutečnosti jsme postavili naši strategii: hrát pozorně dozadu a pokoušet se o brejky. Tomu odpovídalo i naše rozestavení 1 – 4 – 5 – 1, když na hrotu zůstal pouze Smiljanič. Toho z druhé vlny podporovali Kozák, Vobořil, Sus a Sobíšek. I přes to, co jsem řekl, že jsme chtěli pozorně bránit, jsme se nevyvarovali po dvaceti minutách chyby, kterou tak zkušený soupeř po jedné ze svých nebezpečných taktických zbraní, kterou bezesporu standardky jsou, po rohu rozehraném Jindráčkem, Procházkou využil. Můžeme jen litovat, že se nám do poločasu po některém z vydařených kontrů nepodařilo vyrovnat. Těm chybělo pouze důraznější a přesnější zakončení. Po návratu z kabin byla převaha Viktorie ještě patrnější. Měli jsme při její permanentní převaze nezbytnou dávku štěstí. Co prošlo za záda obrany, spolehlivě pochytal Honza Sova, nebo hosté naštěstí pozahazovali. Navýšili tak skóre pouze Mrázem, který poslal chytrý lob. Na ten byl Sova příliš krátký. Co tady nemohu opomenout – naproti minulému týdnu, střetnutí v Rakovníku, jsem viděl na celém mančaftu konečně takové nasazení, které jsem před tím postrádal,“ posteskl si českobrodský kouč Karel Tošnar.

Tošnarův protějšek Josef Jícha mohl být po utkání spokojen, jeho svěřenci získali další tři body, přesto neskrýval ani po několika minutách po zápase své rozladění: „Očekával jsem totiž, že středočeské derby přinese pro diváka ze strany obou celků kvalitní podívanou. V reálu to však byl, nejen pro mě strašný zápas. Pochopil jsem přitom jediné: Českobrodští nechtěli po debaklu v Rakovníku před svými ochozy vypadat jako nezodpovědný tým. Pletli si ovšem v obranném devítičlenném bloku tvrdost se zákeřností, řada likvidačních zákroků, které vedli ke dvěma vynuceným střídáním. Čisté zákroky z jejich strany bych napočítal sotva na prstech jedné ruky. Kvůli zranění jsem musel střídat v poločase nejlepšího střelce divize Romana Janouška a posléze Lukáše Haviernika,“ zlobil se trenér Viktorie Jirny Josef Jícha. Navíc po utkání tři další hráči sotva chodili. „Spíš lezli. I oni totiž dostali naloženo. A na to všechno se sudí Grimm celý první poločas pouze díval. První žlutou kartu udělil až ve 44. minutě! K těm nejkřiklavějším faulům patřily zákroky středopolaře Hubáčka. Během jediné minuty udělal hned tři likvidační fauly po sobě! Rozhodčí k těmto zákrokům přistoupil v duchu: „Ty, ty, to se nedělá,“ místo toho, aby je od začátku trestal! Když nebudeme bránit hráče, hrající fotbal, bude naše kopaná stále na sestupové křivce,“ Varoval Jícha. Až poté se vyjádřil k vystoupení svých svěřenců a výprodeji gólovek. „Všechno souvisí se vším. Nemáte-li k zakončení v souvislostech s tím, co jsem už uvedl, potřebný psychický klid, obáváte-li se celkem logicky o své zdraví, pak myslíte především na zadní kolečka, abyste duel dohráli a na to, abyste mohli do příštího zápasu nastoupit a aby mužstvo bylo alespoň částečně po zdravotní přestávce v pořádku. To všechno představuje potřebný zlomek sekundy k tomu, aby se branková příležitost proměnila a nešla do ztracena,“ dodal kouč Viktorie Jirny.

MOJMÍR STRACHOTA