Jediný gól v zápase nymburského Polabanu vsítil Bobek. „Bylo to celkově vyrovnané utkání, my jsme měli možná opticky navrch, měli jsme větší držení míče, ale paradoxně oni měli v prvním poločase dvě stoprocentní šance. Zato my jsme byli jaloví, sice jsme byli herně lepší, ale k ničemu to nevedlo,“ řekl k prvnímu poločasu zápasu nymburský kormidelník Lukáš Vlk. „Druhé dějství mělo stejný obrázek, domácí se sice zlepšili, ale branku jsme dali my. Bobek parádně uklidil trestný kop do brány a to rozhodlo,“ radoval se z výhry Vlk, jehož tým si stále drží druhou příčku aktuální tabulky.

Bohemia si doma otevřela střelnici. Soupeři nasázela úctyhodných osm gólů. Pět z nich dal útočník Jan Fořt. A to Poděbrady čekaly na první trefu do dvacáté minuty. „Zpočátku jsme nemohli vstřelit gól, ač jsme na to šance měli. Byla to jen otázka času, kdy nám tam něco spadne a my se uklidníme. Poté už za stavu 2:0 byla psychika velice nahoře, všechno se uklidnilo a my v klidu kráčeli za vítězstvím,“ řekl k vítěznému střetnutí poděbradský kapitán Jan Jirásek.

Hosté domácí tým téměř neohrozili. „Oni neměli nic, kromě jednoho samostatného nájezdu ze strany, který ale Václavík chytil. Druhou půli jsme hráli trpělivě zezadu a čekali na chybu soupeře a přečíslení,“ uvedl Jirásek.

Janovice po třetí brance zcela rezignovaly. „Soupeř po třetím gólu naprosto odešel, což byla příležitost pro nás, my jsme si dokázali zahrát fotbal, předvedli jsme několik pohledných akcí, hráli jsme kombinačně a dali jsme hezké góly, nebylo to nic náhodného,“ potěšilo poděbradského kapitána po kanonádě.

Mužstvu Semic se začalo dařit. Tým vyhrál potřetí za sebou. „Od nás to byl jeden z nejlepších výkonů na domácím hřišti v jarní části sezony, možná úplně nejlepší,“ hlesl po výhře 4:1 člen semického výboru Miroslav Čepelka.

Domácí jasně dominovali a kráčeli za další výhrou. „Soupeře jsme jasně přehráli, oni sice vedli, ale do té doby jsme neproměnili snad čtyři tutové šance. Poté jsme to už ale zaslouženě otočili po několika hezkých akcích a další řadu jasných šancí jsme neproměnili,“ uvedl Čepelka. „Byli jsme jasně lepší než soupeř, vyhráli jsme naprosto zaslouženě,“ dodal spokojeně.

Tomáš Kubánek