Série bez porážky Bohemie nadále pokračuje. Fotbalisté Poděbrad vyhráli doma nad týmem Jílového 2:0. „Náš soupeř přijel hlavně bránit, byli to mladí kluci, v utkání nastoupili asi čtyři hráči ročníku 1994, což bylo znát a my jsme je pocelý zápas tlačili. Postupem času jsme měli větší a větší tlak. Ale pořád jsme se nemohli gólově prosadit, až tedy před poločasem dorazil střelu Brtek,“ řekl k prvnímu poločasu poděbradský kapitán Jan Jirásek. „Druhý poločas byl úplně stejný, pořád jsme tlačili, měli spoustu šancí, ale opět jsme nemohli dát branku,“ řekl Jirásek. „Sice jsme se trápili v koncovce, ale jinak herně to nebylo vůbec špatné. Soupeře jsme jasně přehráli,“ radoval se z výhry poděbradský kapitán.

Semice ukončily své čekání na vítězství. Doma vyhrály nad zachraňujícími se Červenými Pečkami také dva nula. „Už bylo potřeba, abychom zvítězili,“ hlesl po zápase šťastný semický hráč Jakub Mikluščák, který pomohl týmu k výhře gólem. „Bylo to za pět minut dvanáct. Ale stejně musíme dál sbírat body,“ uvedl Mikluščák a zhodnotil zápas. „Po naší rychlé brance jsme měli další tři velké příležitosti, ale ty jsme zahodili. Měli jsme něco dát a mohlo být po zápase. Utkání bylo dost vyhecované, emotivní. Ale konečně jsme zvítězili,“ dodal semický hráč.

Polaban Nymburk nestačil na lídra, kterému podlehl 0:3. Konečný výsledek se zrodil už v prvním poločase. „My jsme jednoznačně prohospodařili první poločas. Soupeř hrál přesně tu svojí hru, o které jsme věděli a také to, že má nebezpečné dva hráče. Jenomže my jsme si nepohlídali ani jejich hru, ani ty dva hráče, kteří utkání vlastně rozhodli,“ ulevil si nymburský kormidelník Lukáš Vlk. „Jinak to bylo ale fotbalově vyrovnané utkání, jenomže fotbal se hraje na góly a soupeř se vzhledem ke své výškové převaze dokázal prosadit a díky tomu vyhrál. Takové manko se s takovým soupeřem dohání už velice těžko,“ dodal Vlk.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ
TOMÁŠ KUBÁNEK