V pokračování fotbalové I.A třídy skupiny B vyšli bodově naprázdno z okresních zástupců pouze borci Semic, kteří prohráli na půdě Bakova nad Jizerou 2:5. Poděbrady doma rozstřílely celek Červených Peček vysoko 5:0 a Polaban Nymburk si přivezl hubenou výhru 1:0 z trávníku Mnichova Hradiště, kde o výhře hostí rozhodla penalta.

Semice sice vedly, ale pak o vtězství podobně jako v minulých zápasech přišly. „Tento zápas byla opět taková naše klasika, opět jsme vedli, ale zase jsme to nedokázali dovést do vítězného konce. První poločas jsme hráli celkem slušně, chtěli jsme výsledek udržet i ve druhé půli, ale přišla tragická dvanáctiminutovka, kdy jsme třikrát inkasovali a bylo po zápase. Poté jsme to ještě zkusili otevřít, ale inkasovali jsme z brejku popáté,“ hodnotil utkání v Bakově semický hráč Martin Janáček.

Polaban Nymburk zvítězil díky penaltě, kterou proměnil Bobek. „Utkání bylo absolutně vyrovnané, hrály proti sobě týmy z popředí tabulky. My jsme byli spíše o ten gól šťastnější než lepší. Poté, co jsme po proměněné penaltě vedli, měli ještě domácí nějaké šance, dokonce dali také gól, ale ten jim rozhodčí pro faul neuznal,“ řekl k zápasu trenér nymburského Polabanu Lukáš Vlk. „Bylo to vyloženě remízové utkání,“ dodal nymburský lodivod.

Poděbrady si doma pořádně zastřílely. A soupeře rozhodně nešetřily. Už v poločase vedly o čtyři branky. „První poločas byl celkem slušný, ale ve druhé půli už jsme nehráli to, co v prvním poločase,“ řekl po utkání poděbradský kouč Jiří Holatka. „Naše tempo už bylo vlažné, odchodem Saba nám odešla přihrávka. A to i přesto, že Sabo netrénuje a je stále zraněný. Zraněný je i Jiří Fořt a v trestu byli Brtek a Billý. Proto nastoupil i zraněný Kasák. Proto mě mrzí, že stále nehrajeme kompletní a musí hrát kluci, kteří jsou zranění,“ řekl poděbradský stratég.

VLADIMÍR MALINOVSKÝ
TOMÁŠ KUBÁNEK