Kouč Vlk: Soupeř nepůsobil odevzdaným dojmem

Polaban si celkem snadno poradil s posledním celkem tabulky. „Tento zápas byl podle předpokladů, soupeř se snažil hrát na brejky a nakopávat dlouhé míče na kvalitního útočníka, kterého mají. My jsme byli první poločas slabší, nedostávali jsme se do šancí, kromě Kaliny, který proti brankářovi hostí neuspěl. Až poté jsme dali dva slepené góly, které rozhodly,“ řekl k prvnímu dějství nymburský kormidelník Lukáš Vlk. „Druhý poločas už jsme se výrazně zlepšili, dařilo se nám dostávat se do šancí a vstřelili jsme třetí branku. Soupeř i přesto, že je na úplném chvostu tabulky, tak vůbec nepůsobil odevzdaným dojmem,“ řekl kouč Polabanu.

Kapitán: Za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát

V Poděbradech se diváci branky nedočkali. Bohemia tak brala bod v souboji s lídrem skupiny B. A to byli domácí rozhodně blíž třem bodů než hosté. „Podle mého utkání splnilo všechny normy, jaké by mělo mít, když hraje první tým tabulky. Nechyběl tomu důraz, nasazení ani bojovnost. Soupeř začal lépe, jenomže my hráli velice dobře zezadu, velmi trpělivě. Druhou půli jsme se ještě zlepšili, vytvořili jsme si nějaké šance na vstřelení vítězné branky, soupeř nikoliv. Hlavně za druhý poločas jsme si více zasloužili vyhrát,“ přemýšlel nalas po utkání poděbradský kapitán Jan Jirásek. „Jarní část jsme začali velmi dobře,“ pochvaloval si Jirásek.

Janáček: Neproměnili jsme sedm nebo osm velkých šancí

Jen Semice vyšly naprázdno. Doma prohrály s týmem Zelenče, který bojuje o udržení v soutěži. A to domácí dvakrát vedli, v poločase 2:1. Jenže pak třikrát inkasovali. „Toto utkání pro nás bylo velice smolné, my jsme nedokázali proměnit snad sedm nebo osm opravdu stoprocentních šancí. Celkově jsme byli určitě lepší, herně jsme je přehrávali, oni hlavně ze začátku druhého poločasu se dostali snad třikrát na naší polovinu,“ řekl k utkání semický středopolař Martin Janáček. „ Jenomže pak se jim podařilo vyrovnat a tím se to zlomilo. Na jejich vítězství se podílel hlavně jeden střídající hráč, který dva góly dal a na jeden nahrál. Určitě jsme si nezasloužili prohrát,“ litoval po zápase Janáček.

TOMÁŠ KUBÁNEK