Vítěznou premiéru zažil na lavičce Sokolče kouč František Chára. „Hráli jsme zodpovědně a poctivě dozadu a ani směrem dopředu to nebylo špatné,“ radoval se po zápase František Chára. „Měli jsme několik šancí, které jsme však neproměnili,“ hlesl kouč Sokolče.

Jeho tým byl v prvním poločase aktivnější, ale příležitosti měl až po přestávce. „Druhý poločas byl z naší strany lepší. I když i soupeř si šance vytvořil a byl velice dobrý. My jsme byli nakonec šťastnější, když se nám povedlo proměnit standardku,“ dodal Chára.

Rožďalovice jsou nyní třinácté a mají stejný počet bodů. To je o bod víc než předposlední Poděbrady. Doma hrály nerozhodně 1:1 s Uhlířskými Janovicemi. „Je to pro nás spíše ztráta,“ uvedl po zápase trenér Trnavanu Richard Vlášek. „Ale v prvním poločase byli lepší hosté, po změně strany my. I proto je remíza asi zasloužená,“ uznal Vlášek.

Jeho tým v poločase prohrával a skóre srovnal v 59. minutě Vele. „Také bylo v kabině o poločase rušno. Důrazný pohovor hráče nakopl a byli jsme pány na hřišti. Ale stačilo to jenom na srovnání stavu. Nezbývá nám nic jiného než bodovat v Čáslavi,“ přeje si rožďalovický kormidelník.

Poděbradská Bohemia se krčí na předposlední pozici, horší jsou už jen Čejetice. Ty mají devět bodů. Poděbrady si doma neporadily v nezáživném utkání s týmem Mnichova Hradiště (1:1). „Remíza pro nás nic neřeší. Potřebovali jsme vyhrát, to bylo na prvním místě. Šli jsme si pro tři body, to se ale nezdařilo,“ litoval po remízovém utkání kapitán poděbradského mužstva Jan Jirásek. „Nakonec jsme asi mohli být rádi za remízu. Utkání bylo sice vyrovnané, ale hosté měli vyloženější šance než my a nás podržel gólman Špaček,“ pochválil spoluhráče poděbradský kapitán.