Fotbalisté Sokolče, kteří jsou na klidné sedmé příčce tabulky, vyhráli v posledním střetnutí na trávníku Zelenče 3:0. Byla to již čtvrtá výhra týmu za sebou. A v těchto čtyřech zápasech dali sedmnáct branek. „Daří se nám v útočné činnosti. Ale i tak neproměňujeme spoustu šancí. Někdy je to až neuvěřitelné,“ řekl kapitán Sokolče Marek Soukup. „Jinak to mohlo být gólově ještě lepší,“ hlesl Soukup. „V Zelenči jsme vyhráli zaslouženě, měli jsme i další šance,“ dodal.

V nelichotivém postavení se nachází borci Bohemie Poděbrady, kteří jsou na třinácté příčce. Ve 24. kole prohráli v Neratovicích, které bojují o postup do krajského přeboru 1:2. „Nehráli jsme špatně, bojovali jsme, ale naše akce většinou končily před šestnáctkou domácích. Do šancí jsme se nedostávali. Ale to ani domácí,“ uvedl člen poděbradského týmu Jiří Kohoutek. Poděbrady dohrávaly v devíti, když byli vyloučeni Brtek a Jirásek. „Brtek vůbec neměl být vyloučen. Hrát od 30. minuty v deseti, to je těžké. Bylo to více než přísné,“ zlobil se na hlavního arbirta utkání poděbradský středopolař.

Ještě hůře než Bohemia je na tom rožďalovický Trnavan. Ten je předposlední, za ním už jsou jen beznadějně poslední Čejetice. Tým kouče Richarda Vláška hrál doma nerozhodně 2:2 s Kutnou Horou. „Je to pro nás ztráta, protože potřebujeme bodovat naplno,“ ulevil si po remízovém utkání rožďalovický kormidelník. „Teď už musíme hledět na situaci v divizích a držet palce středočechům. Můžeme litovat ztráty dvou bodů,“ uvedl Vlášek.