„Je to velké překvapení asi pro každého,“ řekl po utkání poděbradský kapitán Jan Jirásek, který dal první branku svého týmu. „Domácí na nás vlétli a měli dvacet minut velký tlak. Ten jsme ale přežili a pak jsme dali první branku. No a potom jsme přidali ještě po přestávce dva góly a Zásmuky rezignovaly,“ radoval se Jirásek. „Pak jsme ještě mohli přidat z brejků další branky. Důležité ale bylo, že jsme přečkali ten úvodní tlak domácích,“ uvědomuje si poděbradský kapitán.

Sokolečtí fotbalisté sice prohráli o jeden gól s rezervou Čáslavi, ale ostudu rozhodně neudělali. Dvacet minut se čekalo na to, kdo dá první branku. Hosté udeřili dvakrát, ale pak snížil Šťastný a posledních dvacet minut měla Sokoleč tlak, ze kterého se jí však nepodařilo skórovat, i když byla několikrát hodně blízko. „Začali jsme dobře, ale udělali jsme chybu, pak druhou a to rozhodlo o celém zápase,“ litoval po zápase domácí kormidelník František Chára. „Sice jsme si ve druhém poločase vytvořili šance, snížili jsme z penalty po faulu na Koulu, ale neměli jsme štěstí k tomu, abychom dali druhého góla. V závěru jsme tlačili, měli šance, ale nespadlo to tam,“ dodal sokolečský trenér.

Černá mračna se už stahují nad týmem rožďalovického Trnavanu. Mužstvo trenéra Richarda Vláška nestačilo na Polepy, které se pokouší o postup do krajského přeboru. „My jsme mohli litovat, že jsme neproměnili šance, které jsme měli v prvním poločase. Měli jsme čtyři velké příležitosti a jednou jsme trefili břevno,“ vyprávěl po utkání Vlášek, který si i přes porážku pochvaloval hru i přístup svých hráčů. „S hráči jsme měli pohovor, něco jsme si vysvětlili. K zápasu jsme přistoupili dobře a za výkon hráči zaslouží pochvalu,“ dodal rožďalovický kouč.