Vyrovnané utkání rozhodlo proměňování šancí. Domácí si na první body z druhé poloviny soutěže musejí minimálně týden počkat.

„Výkon byl lepší a my jsme byly minimálně sedmdesát minut lepším týmem. Po vlastní chybě jsme dostali první gól, po druhém gólu jsme to otevřeli, ale bohužel jsme inkasovali ještě jednou,“ zklamaně okomentoval průběh střetnutí domácí kouč Karel Březina.

Hostující stratég Pavel Jareš si byl vědom, že jeho mužstvo nepodalo ideální výkon.

„Výsledek je pro nás uspokojivý, v derby se každý bod počítá. I když jsme vyhráli, měli jsme velké štěstí, nepodali jsme dobrý výkon, ale tři body se v tomto zápase počítají, i když vím, že umíme hrát lepší fotbal,“ řekl hostující trenér Jareš.

Jediný střelec domácích Vorlíček litoval ztracených bodů.

„Byli jsme celý zápas lepší. Oni všechno nakopávali na Ježka, z čehož těžili. Měli dvě standardní situace a naše dvě chyby potrestali, třetí gól vyústil z naší snahy hrát dopředu. Myslím si, že málo střílíme, táhneme to až do vápna a místo střely to raději zasekneme, málo chceme míč do narážečky. Do příštího zápasu musíme zlepšit defenzivu, nemůže nám dát gól hlavou nejmenší hráč na hřišti a také musíme zlepšit proměňování šancí,“ doufá semický záložník Lukáš Vorlíček.

Polaban vyhrál i druhé utkání na cizím hřišti a na jaře stále drží plný bodový zisk.

„Hrálo se o šest bodů, náš herní projev nebyl ideální, proto jsme spokojeni hlavně se získanými body. Stále děláme hodně chyb při obraně standardních situací. V zápase jsme prohráli většinu hlavičkových soubojů,“ uvedl hrající asistent Stanislav Bejda.

„Získané body jsou pro nás moc důležité,“ dodal spokojený Bejda.

JAN ROULE