Zklamaný musel být po prvním utkání I.B třídy skupiny C nováček soutěže Polaban Nymburk. V okresním derby prohrál s týmem Loučeně 3:0. „Zaplatili jsme nováčkovskou daň. Rozhodili nás góly, které nám dali domácí v rozmezí deseti minut,“ vysvětloval vedoucí družstva Nymburka Karel Kovacs. „Polaban přijel jako nováček hodně natěšený. My jsme byli ale o něco lepší. Už ve 3. minutě zamířil Holánek do tyče a v 6. minutě odpustil rozhodčí hostům penaltu, když byl faulován Balcar,“ řekl trenér domácí Loučeně Otakar Ottomanský.

Ten překvapil soupeře ještě před úvodním hvizdem. V jeho útoku totiž nastoupila nová tvář. A bývalý reprezentant Československa Tibor Mičinec ukázal, že ještě nepatří do starého železa. „Po jeho gólu, kdy zkušeně přehodil obloučkem dvoumetrového brankáře Havelku jsme vedli 1:0. A po přestávce se přihrávkou podílel na druhém gólu,“ chválil posilu Ottomanský. „Bude mu sice už padesát, ale musím uznat, že pro domácí tým odvedl suprovou práci. Měl velký podíl na jejich výhře,“ chválil soupeře Kovacs.

A jak se zkušený hráč vlastně dostal na Loučeň? „Je to náhoda. Ještě před začátkem soutěže tady hrála stará garda Bohemky. Dostal od nás nabídku a ve čtvrtek se ozval. Slovo dalo slovo a v pátek už měl registračku,“ přiblížil příchod bývalého kanonýra pražských Klokanů trenér domácích.

Jako příčinu prohry vidí Nymburští málo střel na soupeřovu bránu. „Když nevyzkoušíme brankáře, tak nemůžeme chtít vyhrát,“ vysvětloval Kovacs. „Rozdíl mezi okresním přeborem a krajskou I.B třídou je patrný. Musíme se z toho poučit a příště přidat na agresivitě, která je zde tolerována,“ řekl vedoucí nymburského družstva. Nymburk hraje už v neděli další derby. Tentokrát v Lysé nad Labem. „Z prvního zápasu neděláme kovbojku. Uvidíme, jak to půjde dál,“ dodal Kovacs. Loučeň jede do Paběnic. „Máme za sebou krásný začátek, který musíme potvrdit,“ dodal Ottomanský.