Malý krůček k tomu udělali už o víkendu, kdy v dalším kole zajížděli do Třeboně. Tam si věřili na výhru, ale nakonec z toho byl jen bod za bezbrankovou remízu.

„Ztráta bodu může víc mrzet domácí, kteří přece jen hráli doma. Nás také mrzí, protože jsme si na vítězství věřili, ale máme před sebou ještě tři zápasy a z nich dva doma, tak věřím, že body ještě vybojujeme a soutěž udržíme,“ rozpovídal se trenér Litole Pavel Jareš.

Jeho svěřenci v Třeboni ovládali hřiště po víc jak polovinu herní doby, ale branku nevstřelili. Domácí poté, co diktovali tempo v prvních deseti minutách, našlápli ke gólu na konci. „Nejdřív jeden jejich hráč netrefil prázdnou bránu, a pak se vyznamenal Helmich, když včas zabránil střele, která mířila do šibenice,“ popsal obě situace Jareš.

Podle jeho slov toho ale domácí víc nepředvedli a jeho tým také ne. Jen v první půli se v dobré pozici ocitl Ježek. „Byl to vyrovnaný zápas, kdy domácí byli aktivní prvních a posledních deset minut a my ovládali hru ve zbytku času. Hrálo se spíš jakoby bez obran, hra se přelévala sem a tam,“ řekl ještě na závěr litolský kormidelník.