„K rozhodčím nechci nic říkat, ale ovlivnili utkání. Dva góly jsme dostali z ofsajdu, třetí jsme si teda dali sami, ale čtvrtý gól padl z penalty, o které si myslím, že nebyla a faul byl obrácený. Jinak k tomu není co dodávat,“ zlobil se po souboji dvou okresních rivalů ohrožených sestupem z krajské I.B třídy vedoucí hostujícího mužstva Karel Kovacs.

Obrovská radost panovala na domácí straně. Ti doslova utekli hrobníkovi z lopaty, když otočili téměř prohraný zápas. „Místo toho, abychom dali v prvním poločase po našich velkých šancích dva góly, jsme naopak inkasovali. Prostě nedáme góla a pak lehce inkasujeme,“ uvedl trenér vítězného celku Josef Král.

Polaban může litovat toho, že promarnil tříbrankový náskok. „To je pravda. Navíc domácí měli vyloučeného hráče a v deseti nám dali dva góly. Ale musím říct, že po prvním poločase jsme mohli dva nula prohrávat, protože domácí měli dvě vyložené šance, kdy Král dvakrát zaváhal. Jednou jej vychytal brankář a jednou mířil do tyče,“ uvedl Kovacs. „Za stavu nula tři jsme měli zápas ve své režii, proto nás mrzí ovlivnění utkání. První gól jsme dostali z ofsajdu, druhý také a ten čtvrtý už ani nepočítám. Takhle se asi hraje o záchranu,“ dodal rozladěný vedoucí nymburského mužstva.

O co větší zklamání bylo patrné na straně Nymburka, o to větší radost měli z obratu domácí. „Co k tomu říct? Jsme rádi, že jsme zvítězili,“ uvedl Král.

Hosté se hodně zlobili na rozhodčího v nastaveném čase, kdy zapískal pro domácí pokutový kop. „Já si myslím, že to penalta byla,“ hlesl Král ke sporné situaci.

Zatímco pro Sadskou mohou mít tyto tři body v boji o záchranu cenu zlata, rezerva Polabanu si pořádně zkomplikovala situaci. „Pro nás to byly velice důležité body,“ uvědomuje si sadský trenér. „Věřím, že to budou body potřebné k záchraně,“ dodal trenér Král.