A jak se vůbec Obajdin do pardubického kraje dostal? „Potkal jsem se s bývalým rozhodčím Milanem Fričem, který je na Pardubicku členem komise rozhodčích. Slovo dalo slovo a Frič mi nabídl, abych u nich pískal, protože mě zná,“ uvedl poděbradský sudí, který je rovněž sekretářem poděbradského fotbalového klubu Bohemia. A tak byl Obajdin zařazen na listinu sudích.

Mimochodem – předsedou pardubického fotbalového svazu je Jiří Vondřejc, jenž před nedávnem trénoval celek Polep, nováčka I.A třídy a tedy soupeře Bohemie v mistrovských zápasech. „I kvůli tomu, že pracuji v poděbradském klubu, je dobře, že pískám jiný kraj. Je to lepší, aby zbytečně nedošlo ke střetu zájmů,“ hlesl Obajdin, který na nabídku Friče kývl téměř ihned. „Rozhodování bylo snadné, okamžitě jsem jeho nabídku přijal. Potěšilo mě to.“

Třicetiletý fotbalový arbitr je s uplynulým půlrokem spokojený. Ze svého hlediska hodnotím uplynulé období kladně. Neměl jsem žádný závažný problém a hodnocení delegátů bylo pozitivní,“ řekl Obajdin, který se pohybuje v hodnocení rozhodčích v pardubickém kraji na druhém místě. „Také se tomu hodně věnuji. Jak fyzické, tak teoretické přípravě věnuji dost času,“ uvedl.

A jaké jsou Obajdinovy vyhlídky do budoucna? „Náznaky o tom, že bych mohl postoupit do divize sice mám, ale zatím to nehrotím. Uvidíme, jak se mi bude dařit na jaře. Konkurence je velká a já bych nechtěl být nějakou zdí pro další rozhodčí. Už nejsem nejmladší. Ale když to přijde, postupu se bránit nebudu. Když se to nepovede, tragédii z toho dělat nebudu,“ uvedl Obajdin, kterého to táhlo na hřiště. „Je to asi pouto a nedá se tomu odolat. Funkcionaření je o něčem jiném,“ dodal poděbradský sekretář a fotbalový sudí.