KOUNICE

Tým Kounic se příliš nezměnil. Trenéru Petru Veselému odešla jen dvojice hráčů. Tým zatím posílil jeden hráč a dva záložnící jsou ještě v jednání. „Chtěli bychom být do 5. místa,“ nastínil klubové plány Petr Veselý. Toho jen trochu straší obměna skupiny. „Je tam dost nových týmů. Nevíme co od toho čekat,“ přiznal trenér. Nadšený z toho příliš není. „Nejen, že budeme mít více cestování, navíc ještě neznáme své soupeře. Na druhou stranu je alespoň poznáme,“ řekl kouč.

Jeho tým si hned s jedním neznámým celkem zahraje v prvním kole. „Máme Tupadly z Kutnohorska. První mistrovský zápas nás určitě prověří,“ dodal Veselý.

Přišli: Roman Bylina (vrátil se z hostování FK Kolín) Dále jsou dva záložníci ještě v jednání.

Odešli: Vojtěch Mišák, Michal Pikner (oba ukončili hostování a vrátili se do Břežan).

LOUČEŇ

Tým Loučeně je zřejmě nejzkušenější tým, co se týče záchrany soutěže. Letos zahajuje už čtvrtou sezonu. V předchozích třech se vždy na poslední chvíli zachránil. Letos by tomu mohlo být jinak. „Myslím, že náš tým už trochu dorostl a už by to mělo být někde vidět . Chceme hrát ve středu tabulky,“ má jasno trenér Loučeně Otakar Ottomanský. Ten ale podle svých slov řadu soupeřů nezná. „Nevím, co od nich čekat. Dost se to obměnilo,“ řekl kouč. Více ho trápí změna hrací doby. Loučeň totiž musí hrát dopoledne. „U nás byla tradice hrát v sobotu odpoledne. Bohužel jsme dostali nařízeno hrát dopoledne. S tím se ale nedá nic dělat,“ dodal Ottomanský.

Přišli: Petr Blažek (hostování z SKP Ml. Boleslav), Jiří Kubík (hostování z Krchleb), Petr Špalda (dorost), Lubomír Hofírek (prodlouženo hostování ze Všejan), Josef Říha (prodlouženo hostování ze Všejan).

Odešli: Daniel Plesar (půlroční hostování do Libice nad Cidlinou).

SADSKÁ

Tým Sadské obsadil v loňské sezoně třetí místo a i letos by mohl patřit na špici. To si ale nemyslí trenér týmu. „S takhle vybraným týmem budeme rádi, když skončíme do pátého místa. Navíc budu mít v prvním kole tři zraněné hráče,“ řekl Jiří Kozák. Ten má stejně jako další trenéři z nově složené skupiny obavy. „Asi to bude trochu jiný fotbal. Každopádně nevíme, co od toho čekat,“ řekl trenér. „Asi nás čekají méně kvalitnější vesnické terény. Budeme se s tím muset vypořádat,“ dodal Kozák.

Přišli: Radoslav Paprčiak (hostování z Třebestovic, naposledy Pečky), Jan Šrůta (prodlouženo hostování z Poříčan), Lukáš Svoboda (přestup z Poděbrad), David Jindra (návrat z hostování z Milovic)

Odešli: František Farkaš (hostování Semice), Karel Nedbal (host. Boh. Poděbrady).

JÍKEV

Letošní vítěz nymburského okresního přeboru už I.B třídu v minulosti hrál. V ročníku 2004/2005 ji ale opustil. Nyní se do ni vrátil. „Chceme hrát střed tabulky,“ tvrdí Václav Hrdlička z jíkevského klubu. Ten uznává, že by Jíkev mohla hrát i o záchranu. „Stát se může všechno. Na druhou stranu můžeme hrát i nahoře,“ řekl Hrdlička. Skupina je podle něj prý asi lehčí, než ta, kterou tenkrát opouštěli. „První kola ukážou, jak na tom budeme,“ dodal.

Přišli: Petr Spilka (hostování z Polaban Nymburk).

Odešli: Miroslav Muška (ukončeno host. z Čachovic).

SLOVAN LYSÁ

V Lysé došlo k řadě změnám. Přišel nový trenér František Hovorka a i kádr doznal několika změn. „Dost se to obměnilo,“ uznal Hovorka. Ten by chtěl být v „klidnějších vodách“. „Naším cílem je být někde ve středu tabulky. Více budeme vědět po první kolech,“ tvrdí Hovorka.

Tým Lysé byl přeřazen do skupiny B. „Známe jenom Ostrou a Zeleneč. Takže jdeme do neznáma. Osobně si myslím, že tam budou fotbalovější týmy, než ve skupině C,“ dodal kouč lysé.

Přišli: David Baloun (host. z Čelákovic, naposledy Zápy), Zdeněk Doležal (vrátil se z hostování v Milovicích), Tomáš Hovorka (hostování z Radimi), Aleš Kapička (prodlouženo hostování z Litole), Miroslav Nešpor (návrat z hostování), Jan Musil (hostování Dobřejovice).

Odešli: Jan Kolář (přestup Černošice), Lukáš Novotný (ukončil hostování ze Semic a odešel hostovat do Litole), Lukáš Vavřík (jedná se o odchodu do Ostré), Rudolf Hušek (ukončeno hostování z Litole).

OSTRÁ

Tým Ostré byl stejně jako Lysá přeřazen do skupiny B. Vloni byl po podzimu druhý a pomýšlel na postup. Jaro se mu však nepovedlo a skončil na šestém místě. „Chtěli bychom hrát někde ve vyšších patrech tabulky. A hlavně chceme předvádět hezký fotbal,“ má jasno nový trenér Karel Báča. Ten byl s přípravou týmu spokojen. „Tréninková morálka byla dobrá a ani jednou jsme neprohráli,“ dodal trenér.

Přišli: nikdo. Tým jedná o příchodu Lukáše Vavříka ze Slovanu Lysá.

Odešli: Radek Balog, Josef Balog (oba ukončeno hostování), Lukáš Fér ukončeno hostování z Litole), Dominik Gerža (?), Ulvr (ukončeno hostování z Nové Paky).

I.B třída skupina B

1. kolo

Ostrá – Zeleneč SO

Slovan Lysá – Lužec SO

I.B třída skupina C

1. kolo

Polepy – Sadská SO

Jíkev – Rejšice (10.30) SO

Kounice – Tupadly NE

Loučeň – B. Podolí (10.30) SO