Zbylé zápasy skončily až na výhru Staré gardy nad ACŽ podle předpokladů. Tabulku vede Starobrno před Sebrankou a FC Jan Rubáš.

Nejlepším hráčem 9. kola 1. ligy byl vyhlášen Lukáš Janeba z týmu HFK Charisma Pečky, nejlepším hráčem 2. ligy pak Ladislav Šlambor z týmu J-elita.

FC Jan Rubáš – FC Pivaři 5:3 (4:1)

Pivaři vstoupili do zápasu hodně ležérně, za což byli „odměněni“ čtyřmi góly. Rubášovci se ale s náskokem uspokojili a to je nakonec mohlo mrzet. Pivaři třemi góly dotáhli na rozdíl jednoho gólu a sahali po vyrovnaní. Z mnoha šancí v závěru utkání na obou stranách ale dokázali skórovat jen domácí. Branky: Bešta 3, Vacek, Štumar – Kvíz, Láska, Ostřížek. Nejlepší hráči: Bešta (FC Jan Rubáš) – Láska (FC Pivaři).

Stará garda – AC Žížnivci 1:0 (1:0)

Bojovné a vyrovnané utkání s minimem šancí. Jediný gól domácích vstřelil po závaru před brankou hostí Němec. Branka: Němec. Nejlepší hráči: Goral (Stará garda) – Hriň (AC Žížnivci).

Katr tým B – FC Balonka 2:3 (1:3)

Utkání se spoustou nepřesností na obou stranách. Díky dvěma trefám Říhy se Balonka dostala do dvoubrankového vedení a zdálo se, že si v pohodě dokráčí k vítězství. Z ojedinělé šance ale Katr skóroval, Balonka znervózněla a po celý zbytek zápasu se třásla o výsledek. Branky: Kovařič, O. Hanke – Říha 2, Nagorný. Nejlepší hráči: L. Moravec (Katr tým B) – Nagorný (FC Balonka).

HFK Charisma – Katr tým 4:1 (2:0)

Charisma nastoupila do zápasu v kompletní sestavě a na její hře to bylo vidět - odehrála svůj nejlepší jarní zápas. Svého soupeře prakticky k ničemu nepustila. Branky: Janeba 2, Pikner, Pošík – Danko. Nejlepší hráči: Janeba (HFK Charisma) – Danko (Katr tým).

Starobrno – Sebranka 2:2 (1:0)

Nejočekávanější utkání jarní sezony potvrdilo své předpovědi. Oba týmy představily své nejlepší hráče, kteří předvedli oku diváka pohledný, rychlý a bojovný fotbal. Vedení se ujalo Starobrno, ale v závěrečných minutách se Sebrance podařilo výsledek upravit na konečných 2:2. Branky: Čapek, Štácha – Matějka, Jarec. Nejlepší hráči: T. Svoboda (FC Starobrno) – Matějka (FC Sebranka).

AC Rafani – TJ Exit84 2:4 (1:1)

Rafani bojující o záchranu vstoupili do utkání lépe, když se ujali vedení. Exit ale dokázal rychle odpovědět a strhl vedení na svojí stranu. Bojovné a vyrovnané utkání rozhodla lepší koncovka hostí. Branky: Dort, Jírovský – Měsíček 2, Valter, Krejčík. Nejlepší hráči: Jírovský (AC Rafani) – Jokl (TJ Exit84).

2. liga – 9. kolo

Lasvit – SP Čelákovice 1:5 (1:2), FC Nekopnem si – The Gunners Benátky 4:0 (1:0), United Milovice – AC Dřeváci 9:4 (4:3), AC Los Fuňdos – Torcida AC 9:3 (3:2), FC Starobrno B – J-elita 2:2 (1:1), Notorlet Lázně – Milten Milovice odloženo.

Martin Jokl