Odvolaného trenéra, jsme se zeptali několika otázkami na vzniklou situaci a též jsme se zeptali presidenta klubu a zároveň hrajícího kapitána Jaroslava Semeckého. Trenér Miroslav Vlk byl odvolán po tříletém působení v týmu v okamžiku, kdy je tým na deváté pozici v tabulce a je relativně v klidu ohledně sestupu a na případný postup do vyšší soutěže zatím nepomýšlí.

,,Měl jsem určité náznaky, ale nevnímal jsem to tak, že bych čekal takovéto konečné řešení. Výsledky týmu v dosavadních zápasech zimní přípravy neměli žádný vliv na mém odchodu. Byl jsem odvolán po vzájemné domluvě a hlavními důvody mého odvolání byla špatná komunikaci s rezervním týmem, nesouhlas s přestupy a odchody hráčů. Též mi bylo vytknuto nedávání šancí dorostencům. Podle mého si to ale musí daní dorostenci zasloužit a mít zájem. Mé odvolání bylo uskutečněno v tuto chvíli i proto, aby si budoucí trenér mohl vybrat ze širšího kádru sám. Já osobně jsem byl v Semicích spokojený a s prezidentem klubu panem Jaroslavem Semeckým, jsem neměl žádné problémy. Obdivuji, že v dnešním světě, kde hlavní roli hrají finance, je tento tým na takovéto úrovni a má takovéto hráče. Myslím si ale, že tento tým má fotbalisty, kteří mají na to a i by si to zasloužili hrát vyšší soutěž. Mrzí mě, že několik hráčů nechtělo ode mne přijmout kritiku. Přeji hráčům a fotbalu v Semicích, aby se zde hrál dobrý fotbal a aby se hrála minimálně tato soutěž,“ uvedl odvolaný kouč Miroslav Vlk.

Prezident semického klubu Jaroslav Semecký uvedl, že k rozvázání smlouvy došlo po vzájemné dohodě.

„Pan Vlk měl velké nároky na posílení týmu, ale to jsme vzhledem k našim finančním možnostem nemohli akceptovat. Do konce týdne bychom měli rádi vyřešenou otázku, kdo povede A tým v jarní části sezony," řekl Semecký.

JAN ROULE