Po polovině sezony jste jako nováček na skvělé druhé příčce tabulky I.B třídy. Prohráli jste pouze jedno utkání, takže předpokládám, že v Milovicích panuje spokojenost?

Tak samozřejmě, že s druhým místem a hlavně počtem bodů panuje velká spokojenost. Do soutěže jsme šli s tím, že se chceme držet v horní polovině tabulky a chceme se držet co nejdále od bojů o záchranu, což se nám na podzim podařilo. Osobně mě trochu mrzí dvě domácí remízy, ale na druhou stranu je zase potřeba říct, že v některých utkáních jsme měli štěstí a rozhodli je ve svůj prospěch až v posledních minutách.

Budete se v jarní části sezony pokoušet o postup do vyšší soutěže?

Postup není naším cílem, ale bylo by ode mě velmi alibistické, kdybych tvrdil, že nechceme současné postavení udržet. Je to sice otřepaná fráze, ale chtěli bychom jít zápas od zápasu a uvidíme, jak se situace po nějakých pěti šesti kolech vyvine. Jsme si naprosto vědomi toho, že pro nás jaro bude velmi těžké, jelikož do většiny utkání půjdeme jako favorit a bude to pro náš velmi mladý kádr těžká zkouška.

Najde se přece jen něco, s čím jste nebyl v průběhu podzimu spokojený?

Těch věcí je určitě hodně. Osobně mi nejvíc vadila tréninková morálka některých jedinců a budeme to v průběhu zimní přestávky řešit. Co se týká zápasů, tak to, že jsme nebyli schopni podávat na hřištích soupeřů takové výkony jako doma a v některých domácích utkáních jsme neudrželi kvalitu hry po celých 90minut, což připisuji z velké části mladému kádru.

Milovice a Sokoleč mají v tabulce náskok před ostatními soupeři, považujete Sokoleč za největšího soupeře?

Pro mě osobně je největším favoritem na postup Sokoleč. Má nejzkušenější kádr s hráči, kteří hráli vyšší soutěže. Dále určitě do bojů o přední příčky promluví Ostrá, Dolní Bousov a Polaban B. Ostatní si myslím už mají velkou ztrátu na čelo tabulky.


V minulé sezoně jste vyhráli okresní přebor, nyní se pohybujete na špičce tabulky B třídy, i přes to, že jste kádr příliš neposílili. Čím si to vysvětlujete?

Je potřeba říci, že okresní přebor jsme vyhráli s obrovským náskokem a i loni a vlastně i letos Polaban dokazuje, že jsme oba měli týmy výrazně na vyšší úrovni než je současný OP. Nechci se nikoho dotknout, ale kvalita OP je opravdu mizerná a za dva roky co jsme tuto soutěž pod mým vedením hráli, nám byl důstojným soupeřem pouze Polaban. Myslím, že současná kvalita kádru Milovic je někde na rozhraní B třídy a A třídy. O většinu kluků je poměrně značný zájem z vyšších soutěží, ale aby kluci byli platní museli by fotbalu obětovat mnohem víc, jinak to nikdy výše nedotáhnout.

Dojde k nějakým změnám v kádru před jarní sezonou? Proslýchá se, že váš kádr opouští nejlepší kanonýr mužstva Lukáš Müller?

Ke změnám určitě dojde. Z marodky se nám vrátí Ivan Plecitý po plastice kolenních vazů a ještě usilujeme o 3-4 hráče. Jména bych si zatím nechal pro sebe, ale musí to být hráči do základní sestavy. Předběžně jsme domluveni na pokračování působení hráčů, kteří u nás byli na hostování. Co se týká odchodů, Müller dostal povolení trénovat s Ovčáry. Pokud se do konce ledna prosadí tak, aby se pohyboval mezi třemi základními útočníky Ovčár, tak odejde. Pokud by tam měl vysedávat na lavičce, tak bych byl raději, aby jaro odehrál u nás. Myslím, že na to, aby se tam postupně prosadil má, ale musí výrazně přehodnotit svůj celkový přístup. Jinak je to fotbalista s obrovským potenciálem, a pokud si to srovná v hlavě, tak jsem přesvědčen, že na třetí ligu má. Jinak neodejde ze současného kádru nikdo.

Kdy zahajujete zimní přípravu? Budete se účastnit některého z turnajů?

Přípravu zahajujeme 9.1.2009 . Zimní turnaj budeme hrát na umělé trávě v Praze Kyjích. Současně budeme hrát několik přátelských utkání. Soupeře teprve připravujeme. Jinak budeme trénovat minimálně třikrát týdně v domácích podmínkách. Uvažujeme ještě o 5-ti denním soustředění. Kombinovat budeme trénink v hale, spinning a jiné netradiční tréninkové formy. Chci, aby trénink kluky bavil a abychom se dobře připravili na jarní část sezony.

střelci:


13 - Lukáš Müller

4 - Petr Petráš

4 - Beneš

3 - Jan Petráš

3 - Fiala

2 - Houška

2 - Vlačiha

1 - Novotný
Brankáři s nulou:2 - Fišer