Jednoznačně si v této sezoně počínali hráči Starobrna. Tým složený hlavně z fotbalistů Sadské nenašel konkurenta a s plným počtem bodů (36) se skóre 85:14 tuto sezonu jednoznačně ovládl. Kromě zisku titulu se tým představí i na letním mistrovství ČR v malé kopané v Brně. Za Starobrnem se na stříbrné příčce umístnili FC Jan Rubáš s 31 body a bronz se ziskem 23 bodů získali AC Žížnivci.

Ligu minimálně na sezonu opouštějí týmy FK Topolka a The Gunners Benátky. V jarní části je nahradí FC Zoufalci a Katr tým „B“.

Do podzimní části se aktivně zapojilo 244 hráčů v 19 týmech. Nejvyšší počet hráčů (16), poslali do hry týmy FC Starobrno, FC Sebranka a FK Topolka. Naopak s nejmenším počtem hráčů (9), sezonu odehráli TJ Exit84 a The Gunners Benátky.

Nejlepším střelcem 1. ligy se s 21 střelenými góly stal Josef Bešta z FC JR. Druhé lize kraloval Michal Černý z FC Zoufalci se 17 přesnými zásahy.
Nejlepšími brankáři byly vyhlášeni Lukáš Poborský z FC JR (1. liga) a Petr Málek z Katr týmu B (2. liga).

Celkem v 108 zápasech první i druhé ligy padlo 671 branek, co činilo 6,2 branky na zápas.

Nejvyšší výhra z jarní sezony (15:0) byla překonána hned dvakrát, nejdřív Starobrno porazilo Topolku vysoko 17:1. Ve 12. kole je ale dokázali překonat hráči týmu FCJR, když TGB nastříleli ještě o 5 branek víc, čímž stanovili aktuální rekord ligy na 22:1.

Pomyslnou cenu Fair Play letos získal TJ Exit84 s pouhými 2 žlutými kartami, naopak nejtrestanějším týmem byl celek FC JR s 12 žlutými. „Raubířem podzimu“ se stal L. Řezníček z AC Dřeváci se třemi žlutými a jednou červenou kartou.

Jarní sezona odstartuje 22.3.2010 a jak uvedl jeden z organizátorů Martin Jokl můžou se hráči i diváci na co těšit. „Jsme moc rádi, že se nám z ničeho podařilo vytvořit něco, co se pomalu stává běžnou součástí života nejen v Milovicích, ale i blízkého (někdy i trochu vzdáleného) okolí. Budeme se snažit kvalitu ligy nejen udržovat, ale hlavně ještě víc rozvíjet. Rád bych za celý organizační tým ve složení M. Švagr, M. Beke, J. Rubáš a T. Valter poděkoval Nymburskému deníku za možnost propagace naší ligy na jejich, či už novinových nebo internetových, stránkách. I díky této možnosti se MLMF na jaře opět rozroste. Jarní sezona tak odstartuje už se 26 týmy, o čemž se nám při startu ani nesnilo.“

MARTIN JOKL