Na lavičce lyského Slovanu střídá hrajícího trenéra Martina Starého kouč František Hovorka, který naposledy vedl libické fotbalisty v I.B třídě. V týmu nováčka však po pádu do okresního přeboru skončil. Střídání stráží hlásí také z Ostré. Dvojici Josef Balog – Pavel Klouček nahradí Karel Báča. Ten v minulosti trénoval divizní dorostence čelákovického Unionu, naposledy byl kormidelníkem Úval, které byly v uplynulém ročníku nováčkem krajského přeboru.

“Čekáme, že změna přinese nový impuls pro hráče a že se zlepší naše výkony. Chceme hrát atraktivněji,“ řekl ke změně Milan Moravec, sekretář Ostré.
V podobném duchu hovoří před novou štací i kouč Karel Báča. „Rád bych hrál s Ostrou na špici tabulky. Potenciál na to je,“ uvedl Báča.
František Hovorka strávil v Libici dva roky. S týmem postoupil do krajské I.B třídy, po roce s mužstvem sestoupil. Nyní je trenérem Lysé. „Snad to nedopadne jako v Libici,“ přeje si Hovorka. „Musím tým lépe poznat a snad se ho podaří i posílit,“ hledí nový lyský kouč do budoucna. Slovan bude hrát stejně jako Ostrá skupinu B. „Hrají tam fotbalové týmy a jsou tak i kvalitní hřiště. Holt budeme muset posílit a pak se uvidí,“ dodal Hovorka.