Dvacáté první kolo fotbalové I.B třídy proti sobě postavilo dva okresní zástupce. Lysou nad Labem a Milovice, úspěšnějším týmem byl v derby domácí Slovan.

Lysá - Milovice 1:0

Utkání začalo zostra a hned ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Morávek, který přeloboval brankáře hostí. Zbytek poločasu měly Milovice mírnou převahu, ale nevedlo to k ničemu, než jen k náznakům šancí, které brankou neskončily.

Podobně se odehrával i druhý poločas. Milovice sice nastřelily břevno, ale to bylo z jejich strany vše a když neskórovali ani domácí, mohli se radovat ze zisku všech bodů.

„My jsme odehráli výborný zápas hlavně v defenzivě v čele s brankářem Zahrádkou. Od nás to bylo spíše bojovné utkání, divákům se toto derby muselo asi líbit. U nás panuje veliká spokojenost,“ zářil štěstím vedoucí mužstva Lysé Josef Červinka.

„Po prohraném poločase jsme ve druhém dějství chtěli zvýšit svůj tlak, to se nám ale nepovedlo. Chyběla nám bojovnost a jakákoliv touha po vítězství už ve druhém zápase za sebou,“ byl rozmrzelý hrající kouč hostí Ivan Plecitý. „Zaslouženě jsme prohráli,“ dodal Plecitý.

Branka: 3. Morávek. Rozhodčí: Kelner. ŽK: 4:2. Diváci: 150. Poločas: 1:0.
Lysá: Zahrádka – Šlingr, Poborský, Pára, Gregar – Jelínek (89. Ďurika), Pavliš, Urban, Morávek (58. Bäumelt) – Husák (65. Kříž), L. Novák
Milovice: Fišer – Plecitý, Rožánek, Vlačiha, Novák – Jareš, Petráš, Magada, Beneš – L. Müller, Jánský.

TOMÁŠ KUBÁNEK