Chtěli jste se určitě pohybovat ve středu tabulky, nakonec je z toho 8. místo. Jak jste spokojeni?
Pozitivní bylo to, že v týmu hrálo hodně mladých a velmi nadějných hráčů, kteří od prvního tréninku chtěli na sobě pracovat, co se projevilo v následných mistrovských utkáních. Další věc, kterou chci vyzvednout je, že v každém zápase jsme byly s tímto mladým týmem ostatním soupeřům nepříjemným, nebezpečným a více než rovnocenným mužstvem.Spokojný jsem byl také s velmi dobrou tréninkovou docházkou hráčů a jejich pracovitostí na nich.

V čem vidíte naopak zápory podzimu?
Mezi zápory bych uvedl jako nejdůležitější to, že jsme špatně proměňovali gólové příležitosti, kterých jsme si vytvořili dostatečný počet v každém zápase na to, abychom soupeře porazili. Dále bylo negativní to, že jsme neodehráli ani 2 po sobě jdoucí utkání ve stejné sestavě, vinou buď zranění, nebo prací hráčů.

Mužstvu se daří na domácím trávníku, kde ještě neprohrálo. Máte na vašem stadionu více sebevědomí? Opakem jsou venkovní zápasy, v nichž jste dokázali zvítězit pouze v prvním kole na půdě Ostré…
Co se týká rozdílnosti v úspěšnosti zápasů hraných doma a venku tak bych řekl, že to souvisí se zkušenostmi a nervozitou hráčů, který se ocitne v dobrých příležitostech, nebo ve sporných a vypjatých situacích. Mladí hráči to vše zvládají řešit lépe v prostředí, kde to znají a dostanou se do klidu dříve než na cizím hřišti. Přes to, že jsme získali jen 3 body v zápasech hraných venku, odehráli jsme výborné zápasy v Bělé, Sokolči a Nymburku, kde jsme pokaždé prohráli o gól díky okolnostem, o kterých jsem se zmínil. Takže mít více zkušeností a méně nervozity tak máme o 4-5 bodů více.

Jaké budou vaše cíle pro druhou polovinu sezony?
V téhle otázce je odpověď jasná. Chceme hrát, tak abychom se v téhle soutěži zachránili.

V čem vidíte největší nedostatky vašeho týmu?
Jak už jsem uvedl největší nedostatek, je proměňování šancí. Na to se chci zaměřit v přípravném období. Pomůže nám v tom i příchod nových zkušených hráčů, kteří zvýší konkurenci v týmu a kteří svým příkladem pomůžou mladším spoluhráčům jak a co dělat v tréninku aby se zlepšovali. Dále se budeme muset více věnovat taktickému nácviku herních situací jak v defenzívě tak i v ofenzívě.

Už jste přemýšleli o některých změnách ve vašem kádru přes zimní přestávku?
Samozřejmě, že ke změnám dochází každé přestupní období a to se nevyhnulo ani nám. Odešli od nás dva velmi talentovaní hráči do vyšších soutěží(Janda do Čelákovic a Cáska do Litole). Chceme se posílit na brankářském postě, příchodem dvou nebo jednoho gólmana, pak potřebujeme zkušeného stopera, do středu zálohy chytrého rozehrávače a místo Cásky jednoho střelce. Uvidíme, jak se nám to podaří.

Budete se účastnit některého z turnajů? Jaké vás čekají nejbližší utkání?
Na žádném turnaji hrát nebudeme, ale samozřejmě, že přípravné zápasy máme dohodnuté. Hned příští týden hrajeme v Praze v Kyjích na umělém trávníku.