Lysá – Velim B 4:2

Úvod zápasu se vyvíjel podle papírových předpokladů. Páté béčko Velimi se v patnácté minutě ujalo vedení, když se po kombinační akci Nedbala s Hájekm ujala střela druhého jmenovaného. Jenže pak to přišlo. Velim B kupila chybu za chybou a domácí to trestali.

Duchoslav. To je jméno hráče, na kterého budou ve Velimi dlouho vzpomínat. On totiž stál u důležitých momentů. Nejprve zakončoval průnik Poborského. Pak sám unikl po křídle a ke skórování vybídl Cásku a do třetice se do střelecké listiny zapsal znovu sám. A to když hlavou zakončoval standardní situaci.

Jedenáctá Lysá tak jednoznačně zaútočila na vítězství a ještě jej pojistila na začátku druhého poločasu. Zítkova trefa po rohovém kopu znamenala už třígólové vedení. A na dotažení takové ztráty rezerva Velimi neměla. Hájek si tedy ještě po individuální akci připsal druhý gól, ale bylo to málo. Lysá vyhrála 4:2.

„Dělali jsme hrubé chyby, které se nesmí stávat. Místo, abychom po vedoucím gólu rozdrobili hru a čekali na chyby soupeře, vyklidili jsme pole. Soupeři jsme zadarmo darovali tři body,“ zlobil se po utkání trenér béčka Velimi Miroslav Cmár.

Jeho protějšek byl o poznání spokojenější. „Jsou to pro nás důležité tři body. Utkání jsme drželi v našich rukách. Hráli jsme s dobrým soupeřem, ale měli okénka v obraně a my je stoprocentně využili,“ uvedl hrající trenér Lysé Zdeněk Doležal starší.

Branky: 18. Duchoslav, 25. Cáska, 38. Duchoslav, 55. Zítka – 15. a 60. Hájek. Rozhodčí: Salač. ŽK: 1:6. Diváci: 200. Poločas: 3:1.

Velim B: Daněk – Sixta, Srp, Dejmek, Kyncl (50. Jelínek) – Hlavatý, Hájek, Čepelák, Vaněk – Ptáček, Nedbal.

Tereza Hölzlová