Jedenadvacetiletý Poděbraďák Luboš Hruška má za sebou premiérový start v první fotbalové lize. Na svoji první šanci čekal šest kol. V tom sedmém přišla. V Jablonci vystřídal v poločasové přestávce ve středu obrany Viktorie Žižkov zkušenějšího Labanta. To už jeho Viktorka prohrávala 0:2 a tímto výsledkem také utkání skončilo. Zahrál si tak spolu se zkušenými borci jako jsou Gabriel, Švancara, Vozábal, nebo třeba jeho bratr Aleš, který je žižkovskou jedničkou.

Jaké jsou vaše dojmy z prvního vystoupení v nejvyšší fotbalové soutěži?

Jsem rád, že jsem dostal šanci. No a jinak pocity jsou velmi dobré, akorát mi je pokazila prohra.

Na hřišti jste pobyl pětačtyřicet minut. Musel jste řešit nějakou spletitou situaci?

Doufám, že minuty budou jen přibývat. Spletitých situací tam tolik nebylo, nebo jsem je tolik nevnímal.

Náladu z prvního utkání vám mohl zkazit fakt, že jste nebodovali. Ale jaké bylo hodnocení trenéra vašeho výkonu?

Bohužel jsme žádné body v Jablonci nezískali, ale trenér hodnotil celé utkání docela kladně.

Naposledy jste hrál divizi za Velim. V čem jsou největší rozdíly mezi oběma soutěžemi?

Tak rozdíly jsou asi ve všem, nejvíce v rychlosti, důrazu a taktice, ale hraje se s míčem na dvě branky, takže to je docela podobné (smích).

V neděli hrajete doma s Mladou Boleslaví. Budete v základní sestavě?

Byl bych jenom rád za každou další šanci, ale to záleží na trenérovi.