Loučeň –garda Bohemians 1905 5:5

Tým krajské I.B třídy dokázal uhrát se slavnými fotbalisty remízu. Diváci se bavili, viděli řadu pohledných akcí a také krásné branky. A těch bylo nakonec deset.

Asi nejhezčím momentem byly dvě slepené branky ve druhém poločase. Nejprve si loučeňský Štěpánek pohrál s brankářem Zdeňkem Hruškou, jehož si dvakrát položil a pak zavěsil. Ovšem hned z protiútoku předvedl to samé na druhé straně „klokan“ Tibor Mičinec, v současné době trenér Kutné Hory.
„Přizpůsobili jsme se tempu soupeře, utkání mělo volnější tempo. Ale zase kluci viděli, že když si dobře nahrají, že to je hned lepší,“ řekl loučeňský kormidelník Otakar Ottomanský. „Oba týmy myslely spíše na útok a diváci byli spokojeni,“ usmíval se kouč Loučeně.

Diváky tak mohla mrzet pouze nepřítomnost legendárního Antonína Panenky.

Branky: Štěpánek 3, Holler 2 – Mičinec 2, Klíma, Sadílek, Boháč. Poločas: 2:2.

Loučeň: Lorenc – Krupička, Dědek, Říha, Balcar – Tětek, Škuthan, Holánek, Holub – Štěpánek, Holler, střídal Volek.

Garda Bohemians 1905: Z. Hruška – Jakubec, Valent, Prokeš, Sadílek – Mojžíš, Šindelář, Mičinec, Pohman – Boháč, Klíma, střídal Knížek.

V zápase žáků se postavil domácí fotbalový potěr týmu Polabanu Nymburk. Hosté z Nymburka si odvezli vítězství 4:3, když byl v poločase nerozhodný stav 2:2.

Lépe se dařilo loučeňským dorostencům. Ti zdolali tým Křince 3:0, když o přestávce vedli nejtěsnějším rozdílem.

Na loučeňské fotbalové příznivce čeká další bombonek. Příští sobotu se totiž na fotbalový trávník postaví místnímu A – týmu hokejisté pražské Sparty. „Utkání se hraje v rámci pouťových oslav,“ řekl Ottomanský.