A je to tady. Bývalý reprezentační fotbalista Vratislav Lokvenc může nastoupit za Union Čelákovice ve čtvrtém divizním kole. Bývalý hráč Sparty Praha bude v Unionu hrajícím trenérem.

„Tento týden se zapojil do tréninků, tréninky vedl spolu s Radkem Skuhravým,“ uvedl Milan Šikl, sekretář Unionu.

A jelikož Lokvenc kopačky neodložil úplně, počítají s ním v Čelákovicích i jako s hráčem. „Počítáme s tím, že by mohl být už na nadcházející zápas. Ještě čekáme na vyřízení formalit. Ale zda naskočí, to se ještě uvidí. Připraven ale bude. Podle mě by do hry zasáhnout mohl, alespoň na chvilku. Ale není to stoprocentní,“ řekl Šikl.

A co od svého nového angažmá očekává zkušený fotbalista? „Kontaktoval mě pan Tichý, se kterým se dlouho znám, protože oba pocházíme z Náchoda. Jeho nabídka mě zaujala, protože jsem se právě vracel ze zahraničního angažmá a chtěl jsem někde začít. Myslím si, že začít v divizi, to je pro mě dobrá příležitost. A také si u toho můžu ještě trošku zahrát. Samozřejmě v případě, že mi bude sloužit zdraví,“ uvedl k nové fotbalové misi Vratislav Lokvenc.

Ale zda nastoupí už v sobotu, to není podle jeho slov jasné. „První tři zápasy soutěže odehráli kluci dobře, takže není potřeba něco měnit a důvod do sestavy zasahovat. Navíc mám za sebou málo tréninků, musím se trochu rozkoukat a trochu se do toho zase dostat. Chce to čas,“ řekl Lokvenc.

Union zvládl na výbornou první kola a se sedmi body je zatím v čele soutěže. Sice je to jen začátek, ale ten je vždy důležitý. „Úvod nám vyšel nad očekávání, je to pro nás příjemné překvapení,“ raduje se ze zisku sedmi bodů Šikl. „Prostě nám první tři kola vyšla a my jsme spokojeni. Daří se. Je to milé, ale nic to neznamená,“ hlesl sekretář.

Ten však nestaví žádné vzdušné zámky. Navíc v poslední sezoně se Čelákovicím nedařilo vůbec doma. „Doma je to vlastně zatím nic moc, dva body jsme ztratili,“ vzpomněl si Šikl na domácí remízu. Union získal zbylých šest bodů na trávnících soupeřů. „Venku jsme udělali šest bodů,“ přitakává Šikl. „My bychom byli spokojeni, kdybychom hráli v klidném středu tabulky. Ale kdyby to vydrželo ještě takových sedmadvacet kol, bylo by to dobré. Ale to není aktuální,“ směje se čelákovický sekretář.

Union hraje utkání čtvrtého kola divizní skupiny B na svém stadionu U hájku v sobotu od 10.15 hodin a hostit bude celek pražského Meteoru.