Ve 4. kole krajského přeboru vyhráli fotbalisté Semic na hřišti Litole.

Litol - Semice 1:2

„Ježek popíchá Vlka.“ Takový nápis napsali Litolští, kteří se vkradli před ostře sledovaným derby do kabiny Semic, na jejich tabuli. A právě to možná upozornilo trenéra Semic Miroslava Vlka, že by měl své svěřence dobře připravit na vloni nejlepšího střelce celého okresu Stanislava Ježka.

A jeho hráči ho rozhodně poslechli. Ježek měl minimum prostoru a během zápasu na něm doslova vyseli někdy i dva hráči. I to byl klíč k úspěchu Semic.
I když o jejich vítězství rozhodla také potřebná dávka štěstí. Rozhodující branka Holana se dá určitě zařadit do kategorie „šťastné“.

Zápas málem začal vlastním gólem v 1. minutě. Naštěstí pro Semice se ale Novák naposlední chvíli na brankové čáře zorientoval a míč odkopl.
Do vedení šli hostující hráči, když Novotný zahrál v pokutovém území rukou a Koštíř se z penalty nemýlil. Vzápětí mohl vyrovnat Sosnovský, jeho hlavičku však Procházka chytil.

Až ve 22. minutě se domácí radovali z gólu, když po trestném kopu Zikmunda vyrovnal Fér. Do přestávky zaujali ještě dvě střely Tomáše Semeckého, kterým však chyběla přesnost.

Do druhé půle poslal kouč Semic dva nové hráče. A střídání se mu určitě vyplatilo, když především Holan oživil upadající hru hostů. Upozornil na sebe už po pár vteřinách, ovšem tím, že zblízka minul.

Rozhodující gól padl v 64. minutě. Jaroslav Semecký poslal míč ze středu na vápno svému bratrovi Tomášovi, který si pohrál s obránci a přenechal míč Holanovi. Jeho střela sice připomínala střelu žáka okresní soutěže, jenže před Skuhravým, který si pro ni šel na zem, skočila a dojela až do brány.

Závěr patřil domácím, kteří si však vytvořili jedinou šanci. Zikmunda však v 90. minutě vychytal Procházka.

Branky: 22. Fér – 5. Koštíř (PK), 64. Holan. Rozhodčí: Mrázek. ŽK: 2:4 (Černý, Zikmund – Novák, Korec, Kapička, Holan). Diváků: 650. Poločas: 1:1.

Litol: Skuhravý – Bodlák (37. Helmich), Zikmund, Plecitý, Černý – Fér, Pavliš, Mlčkovský, Novotný (72. Nikodim) – Sosnovský, Ježek.

Semice: Procházka – Kupka, Farkaš, Novák, Bubeník – Janáček (46. Kapička), Bříza (70. Korec), J. Semecký, Samec – Koštíř (46. Holan), T. Semecký.

Ohlasy trenérů po tomto derby čtěte ZDE