Deváté kolo krajského přeboru mělo na programu okresní derby. Mezi sebou si to rozdali nováčci soutěže, kteří spolu loni bojovali o postup. Litol hostila Rožďalovice. Hosté šli do zápasu pod vedením nového kouče, když Pavla Klaina nahradil Tomáš Hojsák.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto brzy. Domácím se totiž povedl začátek utkání a ve 20. minutě vedli 3:0. První gól dal v první minutě Čerych, druhou trefu přidal vydařenou střelou ve čtvrté minutě Novotný. Dílo rožďalovické zkázy dokonal ve 20. minutě pěkným „angličanem“ z trestného kopu Zikmund. „Ty už se prober v tý bráně. To bych odchytal líp já,“ křičel na hostujícího brankáře prošedivělý pán.

Pak se ke slovu dostali také hosté. Ve 38. minutě se za obranu dostal Slunéčko, ale pověst kanonýra nepotvrdil. Podruhé už své zaváhání napravil a ve 42. minutě po podobné situaci snížil. Ovšem myšlenky na příznivý výsledek utnuli domácí hostům během šesti minut, kdy se trefili Čerych a Ježek. V dalších minutách byla k vidění jen šance Kunce, ze které nic nebylo.

Litol - Rožďalovice 5:1

Branky: 1. a 50. Čerych, 4. Novotný, 20. Zikmund, 51. Ježek – 42. Slunéčko.

Rozhodčí: Nehasil. ŽK: Černý, Helmich – Hrodek, Pavel, Vlček. Diváků: 350. Poločas: 3:1.

Litol: Skuhravý – Černý, Zikmund, Plecitý, Helmich – Novotný, Jareš, Pavliš, Neuhausel – Ježek (84. Nikodim), Čerych (74. Fér).

Rožďalovice: Novák – Vlček, M. Hojsák, Valeš, Pavel – Maška (64. Kunc), Dubský, Banyácski, Bobek (74. Blažek) – Hrodek, Slunéčko.

Hojsák zažil hrůzostrašnou premiéru

„Dneska půjdu rád,“ reagoval na žádost o pozápasové hodnocení litolský trenér Pavel Jareš. Aby také ne. Jeho tým porazil v okresním derby krajského přeboru celek Rožďalovic vysoko 5:1. „Před zápasem jsem říkal, že jsme v lepší pohodě a to se projevilo,“ řekl spokojený kouč Litole. “Hosté nám to usnadnili, když nezachytili začátek. A také je nepodržel gólman,“ všiml si Jareš a dodal: „Měli jsme také hluchá místa, ale naše výhra je zasloužená.“

Hrůzostrašnou premiéru na lavičce Rožďalovic zažil Tomáš Hojsák, který v týdnu vystřídal Pavla Klaina. „Je to těžké, když od čtvrté minuty prohráváte nula dva,“ krčil rameny Hojsák, který udělal v sestavě hned několik změn.

Jeho týmu se nepovedly začátky obou poločasů. „Ještě jsme byli asi v kabině. A také nás nepodržel brankář. Pak jsme ale pětadvacet minut kontrolovali hru, pohlídali jsme Ježka a Slunéčkem snížili. Do druhé půle jsme šli s tím, abychom to neotevřeli, no a hned jsme dvakrát inkasovali,“ řekl Hojsák, který našel i pozitivní věci. „Byla tam hromada pozitivních věcí. Ale měli jsme hlavně pohlídat standardky,“ dodal nový kouč Trnavanu.