Fotbalisté Litole sehráli před premiérovou divizní sezonou první „ostrý“ zápas. Tím bylo předkolo Ondrášovka cupu, ve kterém Litol hostila Přední Kopaninu, která je rovněž účastníkem divize.

Litol – Přední Kopanina 1:1
na penalty 2:4

Litol sice po poločase prohrávala nejtěsnějším rozdílem, ale po pauze srovnala. O jejím vyřazení rozhodla střelba ze značky pokutového kopu, v níž byli lepší hosté. Na straně domácích totiž zaváhali Mlčkovský a Michal Jareš.

Jako první mířili do černého hosté. Rathouský pouze vyrazil střelu jednoho z hostujících hráčů a jeho spoluhráč míč vrátil do branky – 0:1. Litol ale nesložila zbraně, jak je jejím zvykem v poslední době a povedlo se jí šest minut po změně stran vyrovnat. Do listiny střelců se zapsal Bohdan. V dalších minutách už branka nepadla, a tak rozhodly penalty. V nich měli více štěstí hostující fotbalisté a postoupili. Přední Kopanina narazí v prvním kole soutěže na Chomutov.

„Herně jsme rozhodně nepropadli. A to je pro nás povzbuzením do divizních bojů. Kluci si sáhli na dno sil a za to jim patří dík,“ poděkoval i po prohraném zápase hráčům Litole jejich kormidelník Pavel Jareš. „Před zápasem jsme měli obavy, abychom nedostali bůra,“ přiznal Jareš.

Jeho tým ale bojoval a dokázal vyválčit remízu. „Ze začátku jsme přivykali tempu soupeře, ten byl pohyblivý a to nám dělalo problémy. Docela rychle jsme se ale přizpůsobili a pak to bylo vyrovnané. A kromě gólu jsme měli i další šance,“ potěšilo litolského trenéra. „Chomutov byl blizoučko, ale nestalo se. Jinak to byl zážitek i pro lidi,“ dodal kouč.

Branka Litole: 51. Bohdan. Poločas: 0:1. Diváci: 250. Penaltu proměnili: Sosnovský, Bohdan, neproměnili: Mlčkovský, Michal Jareš.

Litol: Rathouský – Helmich, Sosnovský, Bodlák, Černý – Cáska (46. Michal Jareš), L. Novotný, Matěj Jareš, Mlčkovský – Ježek, Bohdan.