Po podzimní části přezimujete na páté příčce tabulky. Jak jste s tím spokojen?

Myslím, že to je obrovský úspěch, který od nás nikdo nečekal. Každý nás pasoval na jednoho z kandidátů sestupu a my se pohybujeme na opačném pólu tabulky, kde trápíme favority soutěže. Takže spokojenost je velká a poděkování patří každému, kdo se na tomto úspěchu podílel.

V podzimní části jste nastříleli devětatřicet gólů, to je nejvíc ze všech týmů. Čím si to vysvětlujete?

Máme útočně laděný tým, který je poskládán zejména z ofenzivních hráčů. Jeho součástí jsou individuality, které jsou svými střeleckými schopnostmi vyhlášené. Proto jsem rád, že se prosazují. V Litoli se vždycky hrál útočný fotbal. Myslím, že je to vidět i na počtu diváků, kteří nám chodí fandit. Myslím, že domácí podporu nám může mnoho týmů závidět.

Z prvních sedmi týmů máte největší počet obdržených branek, hodláte na tom nějak zapracovat v zimní přestávce?

Na to jsem odpověděl již v předcházející otázce. Chceme hrát atraktivní fotbal. Jako trenér s tím samozřejmě spokojen být nemohu, chybí nám někdy více důrazu. V některých případech řeší hráči danou situaci složitě místo jednoduchého řešení. Na tom musíme zapracovat.

Čím si vysvětlujete, že máte v domácí tabulce pouze o tři body více než v tabulce z venku?

Nám se dařilo doma, ale bodovali jsme i venku. Prohráli jsme pouze dvakrát a proháněli soupeře z čela tabulky. Doma jsme hráli o utkání méně, proto je takový pohled na tabulku doma – venku. Pravdou je, že se nám na hřištích soupeřů opravdu dařilo.

Doma jste ještě neprohráli. Je vaše hřiště nedobytnou tvrzí? Mají na tom zásluhu i domácí fanoušci? Podle statistik máte největší návštěvnost doma, je to váš dvanáctý hráč?

Naši fanoušci byli fantastičtí a pomohli nám určitě hodně. Za to jim hráči po posledním utkání poděkovali narychlo vyrobeným transparentem. Dokázali vytvořit krásnou atmosféru. Pomohli například dotáhnout ztracené utkání s Polabanem Nymburk, moc nechybělo a ještě jsme vyhráli.

Jaké je vaše domácí zázemí? Je připraveno na vyšší soutěže?

Litol, to je malý klub, který si místo na výsluní musel tvrdě vybojovat. Pomalu se prokousával ze 3. třídy výš a výš a byla to zásluha obrovského nadšení místních činovníku a výborné partě, která se zde vytvořila. Litol je momentálně nejlepší klub v okrese, krajský přebor je pro všechny obrovským úspěchem. Zázemí je zde skromnější než v některých jiných klubech, ale to není všechno, pohled na tabulku je toho důkazem.

Myslíte si, že je tým potřeba doplnit? Jestli ano, raději mladými nadějnými či staršími zkušenými hráči. A popřípadě na jakých postech?

Tým by měl být vždy vyvážený, nemůže mít jedenáct typově stejných hráčů. Takže i u nás se musí kádr doplňovat citlivě, každopádně i z důvodu narůstajícího počtu žlutých karet bych do každé řady jednoho hráče rád přivítal. Jsem příznivec toho, aby dostávali příležitost mladí hráči, kteří mají chuť se o místo v sestavě poprat. Našimi největšími posilami budou uzdravení hráči z marodky.

Jaké jsou vaše cíle do budoucna, chcete postoupit do divize? V případě že ano, má na to současný hráčský kádr?

Je odehraný teprve podzim, takže plánovat si něco, na to je ještě brzy. Chceme se v zimě kvalitně připravit a potom jít zápas od zápasu. Nemá cenu dělat si velké plány a potom to neobhájit na hřišti. Každopádně chceme postavení v tabulce na jaře potvrdit nebo i vylepšit. V prvním utkání nás doma čeká vedoucí Libiš. To bude pro nás obrovská motivace!

Jak bude vypadat zimní příprava, případně kam pojedete na soustředění?

S přípravou začneme už 7. ledna a hned vyrazíme na krátkodobé soustředění do Krkonoš. Potom se budeme připravovat v domácích podmínkách jako každoročně.

Preferujete v zimní přípravě nabírání fyzické kondice tvrdým běháním bez balonu, nebo neustálou prací s balonem a proč?

My musíme brát ohled na podmínky, které jsou na této výkonnostní úrovni velmi omezené. Hráči pracují a na trénink se v týdnu dříve než navečer nedostanou. Jsme závislí i na meteorologických podmínkách. Bylo by ideální pracovat s míčem již od začátku ledna, ale myslím, že i kondiční příprava bez míče k fotbalu patří. Důležitý bude především přístup hráčů k tréninku. Čeká nás těžká práce, ale věřím, že to zvládneme a vybojované pozice uhájíme.

Střelci týmu

11 – Ježek
5 – Petrouš
4 – Čáp
3 – Sosnovský
3 – Bodlák
2 – Jareš
2 – Pavliš
2 – Světlý
2 – Mlčkovský
2 – Zikmund
1 – Fér
1 – Bohdan

Brankáři s nulou

1 - Rathouský

Jan Roule