Jaká byla první sezona Litole v krajském přeboru?

Byli jsme nováčkem soutěže, takže to pro nás byla zvláštní sezona. Nevěděli jsme totiž, do čeho jdeme. Nakonec jsme skončili na 9. místě a to je pro Litol historický úspěch. Na našem úspěchu se podepsala hlavně jarní část, která se nám povedla. Soutěž byla hodně vyrovnaná. Třeba na šestý tým ztrácíme tři body, ale naopak o tři body méně mají dvanácté Úvaly. Každopádně soupeři s námi do příštího ročníku musí počítat.

Proč se týmu nedařilo v podzimní části?

Ze začátku jsme si vybírali nováčkovskou daň. V řadě zápasů jsme doplatili na naši nezkušenost a přílišný respekt. Ztratili jsme tak několik vyrovnaných zápasů. Trochu nám i selhala obraná fáze. Dostávali jsme zbytečné góly. A i vepředu jsme nedávali šance, jak jsme byli v I.A třídě zvyklí.

V jarní tabulce je Litol na 4. místě. Co se přes zimu změnilo?

Příprava byla stejná jako v minulých letech. Změnil se post brankáře a to nebylo zanedbatelné. Odráželi jsme se ode dna a navíc už jsme museli zabrat. Zdobila nás dobrá parta a bojovnost. Taky jsme začali dávali šance a v obraně to klapalo mnohem více. Svojí zkušeností nám pomohl i Michal Petrouš.

Do týmu přišel brankář Rathouský. Splnil vaše očekávání?

Jedná se o zkušeného kluka. Jeho kvality nemusíme rozebírat. Každý ví, že je to dobrý brankář. Překvapil mě i z lidské stránky. Nehrál si na mistra světa, jako si někdy hrají někteří hráči, kteří přijdou z vyšší soutěže. Zmínil bych i Michala Petrouše, který dobře zapadl do party.

Právě Petrouš nyní bude trénovat Čelákovice. Co to pro vás znamená?

Bylo nám jasné, že bude někde trénovat. Rozhodně si myslím, že když to časově vyjde, tak nám pomůže. Bude tady mít dveře otevřené.

LITOL – STŘELCI
12 - Sosnovský, 10 - Ježek, 7 - Fér, 5 – Pavliš, 4 – Jareš, 3 – Čerych, Zikmund, Mlčkovský, 1 – Novotný, Ďurika, Galovič, Petrouš, Valtr.

LITOL – BRANKÁŘ
7 – Rathouský.
TABULKY A DALŠÍ STATISTIKY NAJDETE ZDE