V letošní derniéře bojovali fotbalisté Litole na svém hřišti o zachování divizní příslušnosti s týmem Strakonic. Výhra v posledním kole jim zajistila divizi i pro další sezonu.

Litol - Strakonice 3:1

Ale záchrana se dá přirovnat zázraku a rodila se doslova v porodních bolestech. A hlavně: Litol neměla vše jen ve svých rukách a musela spoléhat na to, že jasně poslední Zličín porazí Doubravku. A to se také stalo. Výsledek z Prahy? 2:0.

Domácí Litol ale po prvním poločase prohrávala. Brankář Rathouský zahrál svým příznivcům pořádně na nervy. Vyrobil hroznou minelu a hosté šli do vedení. Nervozita byla v dalších minutách na domácích hodně vidět. Až v závěru poločasu přišly šance, ale vyrovnání se zatím nekonalo.

Po přestávce zaúřadoval litolský kapitán Sosnovský. Ten sice za stavu 1:1 neproměnil pokutový kop nařízený za faul na Ježka, ale zaznamenal tři gólové přihrávky. Nejprve našel standardkou Ježkovu hlavu, pak Bohdanovu a nakonec naservíroval míč Vorasickému. Ten pálil přesně z voleje. Nutno však podotknout, že dva góly padly přinejmenším ze sporných ofsajdových situací.

Když vedla Litol dvacet minut před koncem o dva góly, začala si hlídat svůj náskok a čekala, jak dopadne utkání ve Zličíně.

Po závěrečném hvizdu zakřičel místní hlasatel, že Zličín vyhrál a bude se na stadionu v Litoli hrát divize i příští sezonu.

Branky: 49. Ježek, 62. Bohdam, 70. Vorasický – 8. Bambule. Rozhodčí: Aubrecht. ŽK: 0:1. Diváci: 250. Poločas: 0:1.
Litol: Rathouský – Jareš, Černý, Bodlák, Helmich – Světlý (73. Říha), Mlčkovský (84. Fér), Bohdan, Vorasický – Ježek, Sosnovský.
Strakonice: Jan Rojík (29. Jaroslav Rojík) – Rybák, Legdan, Tomášek, Šimánek – Barda, Uder, Benedikt (46. Chalupa), Kotrba – Bambule (61. Horejš), Glazunov¨.