V sobotu byl v Kunicích fotbalový svátek. Na 700 příznivců fotbalu se přišlo podívat na souboj o první místo divize A, které měly obstarat domácí a vedoucí FK Kunice a druhé mužstvo tabulky 1. FK Příbram B. Bylo jasné, že jde o první místo, ale nakonec Kunice vyhrály snadno 3:0 a od Příbrami se odlepily na čtyři body.

„V Příbrami jsme o branku prohráli, a tak jsme chtěli o dvě vyhrát. To se nám nakonec povedlo. Když jsme ve 49. minutě přidali druhý gól, věděl jsem, že už to zvládneme. Bylo třeba podržet kluky, aby byli koncentrováni až do konce utkání. Pak jsme ještě jeden gól přidali a nebylo co řešit. Myslím, že už to potom Příbram zabalila,“ řekl po utkání spokojený trenér FK Kunice Zdeněk Hašek.

Samozřejmě, že po utkání příbramský trenér František Barát být spokojen nemohl. Jeho svěřenci po porážce 0:3, už zřejmě ztratili šanci na postup. „Soupeř má zkušené mužstvo, v jeho řadách je sedm hráčů, kteří mají druholigové zkušenosti z Čáslavi, takže soupeř nebyl vůbec špatný. Přesto si myslím, že utkání značně ovlivnil rozhodčí, který nám ve 14. minutě přísně vyloučil Doležala. Připadalo mi to, jako by v Kunicích nikdo neměl zájem, aby byl k vidění kvalitní zápas,“ posteskl si František Barát. „Nemohu si pomoci, ale jestliže jde hráč sám na brankáře a soupeř ho zezadu podrazí, pak by to mělo být jasné vyloučení. Nemyslím si, že vyloučení bylo přísné, Na druhé straně musím přiznat, že hosty z Příbrami to hodně oslabilo“ kontroval kunický Zdeněk Hašek.

Trenér příbramského béčka František Barát však ztrátu šance na postup neviděl jen ve vyloučení Doležala, ale všiml si i dalších chyb. „Jednou z nich byla špatně postavená zeď při prvním gólu. Rondzik dostal gól do rohu, který neměl pokrytý. Důvodů, že jsme ztratili vedení v tabulce je ovšem víc. Je ale třeba vidět, že jsme si postup ztratili v průběhu jara v dalších zápasech. Z mužstva odešlo několik hráčů, kádr se zúžil a řadu zápasů jsme hráli jen s hráči z béčka. Hned v několika zápasech jsme nemohli využít hráče z áčka a v klíčových zápasech to bylo znát. Zatímco my jsme ztratili devítibodový podzimní náskok, Kunice zaváhaly pouze na Doubravce a remizovaly v Benešově. Nedá se nic dělat. Chtěli jsme soutěž vyhrát, ale to mužstvo bylo v jarní části o poznání slabší,“ dodal na závěr trenér 1. FK Příbram B František Barát.

V Kunicích tak mají po vítězství příjemné starosti. Posílili vedoucí pozici v divizi B a do ČFL mají hodně blízko. „Udělali jsme velký krok, ale ještě to musíme dorazit. Na hráčích bylo vidět, že mají touhu ještě něco dokázat. Navíc si myslím, že jsme chtěli trochu víc vyhrát, než soupeř z Příbrami. Trošku mě mladí hráči Příbrami zklamali. Čekal jsem od nich, že přeci jen zaberou víc, než jsme viděli,“ všiml si Zdeněk Hašek, kterého potěšila i nebývalá divácká kulisa. „Předvedli se především naši žáci a dorostenci, kteří vytvořili skvělý kotel. Myslím, že našim hráčům dost pomohl,“ dodal kouč FK Kunice, jehož svěřence čekají poslední dva zápasy. Zajíždějí do Strakonic a hostí Meteor Praha. Soupeři by to měli být hratelní. „ Ale je třeba si uvědomit, že do zápasů musíme jít s pokorou. Vědět, že to je o práci a když to dobře odpracujeme, můžeme slavit,“ dodal trenér FK Kunice Zdeněk Hašek.