K zápasu 24. kola divize C přicestoval v sobotu na hřiště lídra Sokola Ovčáry v odvetách nejlepší tým jara, kunický FK. „Netajíme se tím, že bychom chtěli favorita co nejvíce potrápit. Neradi bychom se vraceli domů s prázdnou,“ nechala se slyšet před zápasem jedna z opor hrající asistent a někdejší druholigista Čáslavi Mirek Paták, který zůstal na lavičce s bronchitidou.

Co se odehrálo v reálu? Po půl hodině bylo v podstatě o tom, že tři body zůstanou v Ovčárech, rozhodnuto. Domácí šli ze dvou pokutových kopů do vedení 2:0. „Věděli jsme, že nesmíme soupeře pustit do jeho provozní teploty, tím myslím do herního tempa. Zejména ve středu pole. To se nám podařilo. Byli jsme to naopak my, kdo určoval do přestávky nejen vývoj skóre,“ uvedl kouč vítězů Pavel Janeček, aby zdůraznil: „Díky Strakovi a obraně jsme přežili i slepené minuty (35. a 36.), kdy mohli skórovat kanonýr skupiny, exligista Koubek, kterého vychytal Straka a se štěstím jsme vzápětí zažehnali i závar před naší bránou díky tomu, že se neprosadil hlavou střídající Vítek, a po něm ani dorážkou Tesařík. Objektivně ovšem vzato, byli jsme do přestávky ve střelbě daleko pilnější. Avšak dvakrát Hyka, jednou Jeník a Pechar se gólově neprosadili. O poločase jsme si řekli, že budeme hrát pozorně dozadu a pokusíme se pojistit vedení brejky. Ale po třech slibných šancích se to nepovedlo. Kunickým jsme dovolili po chybě vzadu vsítit čestný úspěch, i když při dalších možnostech zahrozili Tesařík s Koubkem,“ dodal Janeček.

Jeho protějšek asistent Miroslav Paták byl po zápase přeci jen zklamán. Nebylo divu, Kunice si aspoň bod chtěly odvézt. Potvrdily by tím, že jsou nejlepším týmem jara oprávněně. „Věděli jsme, že pouze kvalitním výkonem ve všech řadách můžeme uspět. Nejen já jsem ovšem pocítil jako křivku první penaltu, kterou na nás sudí ve 12. minutě odpískal. Nařídil ji údajně za nedovolené atakování Maršnera naší obranou. Do skluzu přitom šel právě Maršner a ne naši zadáci. Škoda neproměněných šancí, které jsme si vytvořili v závěru prvního poločasu. Dát v této fázi duelu kontaktní branku, určitě by se zápas odvíjel víc podle našich představ,“ ohlédl se za porážkou v poměru 1:2 asistent Paták.

MOJMÍR STRACHOTA