Polaban nestačil na nováčka I.A třídy

NYMBURSKO - Zástupci Nymburského okresu v krajském přeboru odehráli o víkendu další přípravná utkání. Až na Semice, jež zdolali celek Luštěnic 3:5.

30.7.2007

Fotbalisté nymburského Polabanu nestačili v dalším přípravném zápase na nováčka I.A třídy z Kouřimi.Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

Fotbalisté Polabanu Nymburk se pilně chystají na další sezonu v krajském přeboru. V předposledním přípravném utkání se střetli s Kouřimí, nováčkem I.A třídy.

Polaban – Kouřim 2:5

Domácí fotbalisté dostali pět branek. Na první dva góly dokázal ještě Polaban odpovědět, pak už stříleli branky jen hosté z Kouřimi.

Ti vedli už v 11. minutě o dva góly. Ovšem v 18. minutě snížil tečí Spilka a Soukal po pětadvaceti minutách hry dokonce srovnal. Ještě do poločasu se ale trefil kouřimský Novotný a hosté opět vedli.

A o své vedení se připravit nenechali. Šance měly oba týmy, ale Kouřim byla produktivnější. V 53. minutě se trefil Dvořák a výhru hostí pečetil sedm minut před závěrečným hvizdem hlavou Dytrych. „Hosté byli efektivní a hlavně bojovní. Právě díky bojovnosti si vyhrát zasloužili,“ řekl po zápase kouč nymburského Polabanu Milan Kormaník.

Branky: Spilka, Soukal – M. Snížek, Teplý, Novotný, Dvořák, Dytrych.

Poločas: 2:3.

Polaban: Pulda – Sporiš, Navrátil, Mareš, Novotný – Soukal, Bosák, Košvanec, Knytl – Spilka, Vyskočil, stř. Pinter, Břetenář.

Celek Luštěnic, účastník I.B třídy, byl soupeřem semických fotbalistův předposledním přípravném zápase.

Luštěnice – Semice 3:5

Rozhodující náskok si hosté ze Semic vytvořili už v prvních dvaceti minutách, kdy dali tři branky. „To jsme hráli dobře,“ radoval se Miroslav Vlk, trenér Semic.

Ve druhém dějství ale hosté polevili a Luštěnice snížily až na 3:4. Dvě minuty před koncem Semice výhru pojistily. „Druhý poločas jsme ale vypustili,“ řekl semický kormidelník Vlk.

Branky Semic: T. Semecký, J. Semecký, M. Bubeník, Korec, Samec.

Poločas: 0:3.

Semice: Procházka – Kupka, Farkaš, Plecitý, D. Houška – M. Bubeník, Samec, J. Semecký, Neuhausel – Korec, T. Semecký, střídali Filip, T. Bubeník, Jareš.

Na městském stadionu v Čelákovicích sehráli generálku před první sezonou v nejvyšší krajské soutěži fotbalisté Litole. Soupřem jim byl celek Staré Boleslavi.

Litol – St. Boleslav 0:1

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dostala Litol ještě v prvním poločase. „Řekl bych, že jsme byli o malinko lepší, ale po naší chybě jsme inkasovali,“ uvedl kouč Litole Pavel Jareš. Dvakrát měl možnost alespoň srovnat Sosnovský, ale ani v jedné šanci neuspěl. „Po debaklu v minulém zápase jsme se soustředili na defenzivu a to se povedlo,“ pochvaloval si Jareš.

Poločas: 0:1.

Litol: Skuhravý – Bodlák, Mlčkovský, Ježek, Černý – Ďuriga, Pavliš, Novotný, Zikmund – Fér, Sosnovský, střídali Hurych, Nikodim, Šemberk mladší, Šámal.

Na svoji historicky první sezonu v krajském přeboru se chystají fotbalisté rožďalovického Trnavanu. V generálce se Trnavan utkal s Kosořicemi na jejich trávníku.

Kosořice – Rožďalovice 2:0

Rožďalovickému kouči Pavlu Klainovi chybělo hned několik hráčů a i proto jeho tým prohrál. „Ale šanci dostali mladíci. Mohli ukázat, jak na tom jsou,“ našel pozitiva Klain.

Do 38. minuty měli jeho svěřenci tři obrovské příležitosti, ale ani jednu z nich neproměnili. „To byly supertutovky,“ hlesl rožďalovický kormidelník. Pak ale přišel trest a domácí dali dvě branky během dvou minut.

Na začátku druhého dějství měl Trnavan další velešanci, ale gól z toho opět nebyl. Stejně se však dařilo v dalších dvou příležitostech Kosořicím, když dvakrát bravurně zasáhl střídající brankář Novák.

Právě brankáři jsou raritou. V kádru má trenér Klain dva gólmany se shodným křestním jménem i příjmením.
„Sice jsme prohráli, ale zklamaný nejsem. Vyzkoušeli jsme mladé hráče a to je dobře,“ řekl rožďalovický lodivod. „Nebylo to nejhorší, celkem jsem spokojen.“

Poločas: 2:0.

Rožďalovice: Libor Novák I – Bobek, Miloš Hojsák, Hurta, Najmon – Jakub Hojsák, Mosiurczak, Valenta, Nechánský – Škarecký, Kulhánek, střídali Libor Novák II.

30.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Z basketbalového utkání nejvyšší soutěže Nymburk - Ústí nad Labem (111:61)

Lákadlo pro fanoušky: výhra a postup

Martin Pánek.

ON-LINE: Ptejte se hokejisty Martina Pánka

Řidiči dýchli sedm minut po sobě

Nouzov – Kontrola hlídky dopravních policistů se stala osudnou hned pro dva šoféry, kteří kolem nedělního poledne projížděli kolem hájenky u Nouzova nedaleko jičínského tahu.

OBRAZEM: Milovičtí koníci se přesunuli na východ

Milovice, Hradec Králové - Loňská mláďata divokých koní z Milovic se od soboty zabydlují ve dvou nových lokalitách.

Hod vánočním stromkem a stovky maličkých běžkařů: prohlédněte si videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 20. až 21. ledna 2018.

Labská stezka je nejlepším turistickým produktem

Střední Čechy - Labská stezka se po roce znovu stala držitelkou prestižního ocenění. 18. ledna na brněnském výstavišti získala 1. místo ve Velké ceně cestovního ruchu 2017/2018 v kategorii Nejlepší turistický produkt. Vede od pramene Labe v Krkonoších až k Severnímu moři u německého Cuxhavenu, dlouhá je téměř 1 300 kilometrů. Odborníci ji dokonce hodnotí jako fenomenální evropskou dálkovou cyklotrasu.