Polaban nestačil na nováčka I.A třídy

NYMBURSKO - Zástupci Nymburského okresu v krajském přeboru odehráli o víkendu další přípravná utkání. Až na Semice, jež zdolali celek Luštěnic 3:5.

30.7.2007

Fotbalisté nymburského Polabanu nestačili v dalším přípravném zápase na nováčka I.A třídy z Kouřimi.Foto: Deník/ Vladimír Malinovský

Fotbalisté Polabanu Nymburk se pilně chystají na další sezonu v krajském přeboru. V předposledním přípravném utkání se střetli s Kouřimí, nováčkem I.A třídy.

Polaban – Kouřim 2:5

Domácí fotbalisté dostali pět branek. Na první dva góly dokázal ještě Polaban odpovědět, pak už stříleli branky jen hosté z Kouřimi.

Ti vedli už v 11. minutě o dva góly. Ovšem v 18. minutě snížil tečí Spilka a Soukal po pětadvaceti minutách hry dokonce srovnal. Ještě do poločasu se ale trefil kouřimský Novotný a hosté opět vedli.

A o své vedení se připravit nenechali. Šance měly oba týmy, ale Kouřim byla produktivnější. V 53. minutě se trefil Dvořák a výhru hostí pečetil sedm minut před závěrečným hvizdem hlavou Dytrych. „Hosté byli efektivní a hlavně bojovní. Právě díky bojovnosti si vyhrát zasloužili,“ řekl po zápase kouč nymburského Polabanu Milan Kormaník.

Branky: Spilka, Soukal – M. Snížek, Teplý, Novotný, Dvořák, Dytrych.

Poločas: 2:3.

Polaban: Pulda – Sporiš, Navrátil, Mareš, Novotný – Soukal, Bosák, Košvanec, Knytl – Spilka, Vyskočil, stř. Pinter, Břetenář.

Celek Luštěnic, účastník I.B třídy, byl soupeřem semických fotbalistův předposledním přípravném zápase.

Luštěnice – Semice 3:5

Rozhodující náskok si hosté ze Semic vytvořili už v prvních dvaceti minutách, kdy dali tři branky. „To jsme hráli dobře,“ radoval se Miroslav Vlk, trenér Semic.

Ve druhém dějství ale hosté polevili a Luštěnice snížily až na 3:4. Dvě minuty před koncem Semice výhru pojistily. „Druhý poločas jsme ale vypustili,“ řekl semický kormidelník Vlk.

Branky Semic: T. Semecký, J. Semecký, M. Bubeník, Korec, Samec.

Poločas: 0:3.

Semice: Procházka – Kupka, Farkaš, Plecitý, D. Houška – M. Bubeník, Samec, J. Semecký, Neuhausel – Korec, T. Semecký, střídali Filip, T. Bubeník, Jareš.

Na městském stadionu v Čelákovicích sehráli generálku před první sezonou v nejvyšší krajské soutěži fotbalisté Litole. Soupřem jim byl celek Staré Boleslavi.

Litol – St. Boleslav 0:1

Utkání rozhodla jediná branka, kterou dostala Litol ještě v prvním poločase. „Řekl bych, že jsme byli o malinko lepší, ale po naší chybě jsme inkasovali,“ uvedl kouč Litole Pavel Jareš. Dvakrát měl možnost alespoň srovnat Sosnovský, ale ani v jedné šanci neuspěl. „Po debaklu v minulém zápase jsme se soustředili na defenzivu a to se povedlo,“ pochvaloval si Jareš.

Poločas: 0:1.

Litol: Skuhravý – Bodlák, Mlčkovský, Ježek, Černý – Ďuriga, Pavliš, Novotný, Zikmund – Fér, Sosnovský, střídali Hurych, Nikodim, Šemberk mladší, Šámal.

Na svoji historicky první sezonu v krajském přeboru se chystají fotbalisté rožďalovického Trnavanu. V generálce se Trnavan utkal s Kosořicemi na jejich trávníku.

Kosořice – Rožďalovice 2:0

Rožďalovickému kouči Pavlu Klainovi chybělo hned několik hráčů a i proto jeho tým prohrál. „Ale šanci dostali mladíci. Mohli ukázat, jak na tom jsou,“ našel pozitiva Klain.

Do 38. minuty měli jeho svěřenci tři obrovské příležitosti, ale ani jednu z nich neproměnili. „To byly supertutovky,“ hlesl rožďalovický kormidelník. Pak ale přišel trest a domácí dali dvě branky během dvou minut.

Na začátku druhého dějství měl Trnavan další velešanci, ale gól z toho opět nebyl. Stejně se však dařilo v dalších dvou příležitostech Kosořicím, když dvakrát bravurně zasáhl střídající brankář Novák.

Právě brankáři jsou raritou. V kádru má trenér Klain dva gólmany se shodným křestním jménem i příjmením.
„Sice jsme prohráli, ale zklamaný nejsem. Vyzkoušeli jsme mladé hráče a to je dobře,“ řekl rožďalovický lodivod. „Nebylo to nejhorší, celkem jsem spokojen.“

Poločas: 2:0.

Rožďalovice: Libor Novák I – Bobek, Miloš Hojsák, Hurta, Najmon – Jakub Hojsák, Mosiurczak, Valenta, Nechánský – Škarecký, Kulhánek, střídali Libor Novák II.

30.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Vzdělávání a školství - Učitelé na středních školách (kromě odborných 24 000 Kč

Učitelé na středních školách (kromě odborných předmětů), konzervatořích a na 2. stupni základních škol UČITEL FRANCOUZSKÉHO JAZYKA. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Nabízíme: 8 týdnů dovolená, příspěvek na stravování;. Pracoviště: Střední škola oděvního a grafického designu, lysá nad labem, stržiště 475, Stržiště, č.p. 475, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Blanka Fišerová, +420 325 551 074,724 537 780.

Výroba - Výroba Elektromechanik elektrických zařízení 90 Kč

Elektrotechnici a technici energetici přístrojů, strojů a zařízení ELEKTRIKÁŘ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Požadujeme: vyhláška č.50 §6, (u studentů bez osvědčení můžeme případně zajistit §5; , , Kontaktovat nás můžete e.mailem nebo telefonicky v době od 7:00 - 14:00 hod.. Pracoviště: Centec automatika, spol. s r.o. - hořátev, 289 13 Zvěřínek. Informace: Lucie Podhorová, +420 770 182 233.

Potravinářství - Potravinářství Pekař 16 000 Kč

Pekaři, cukráři (kromě šéfcukrářů) a výrobci cukrovinek POMOCNÍK CUKRÁŘE. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracovní doba Po - Pá 7:00 - 15:00 hod., Kontaktujte nás osobně nebo telefonicky.. Pracoviště: Divipix s.r.o. - provozovna, Palackého, č.p. 429, 289 22 Lysá nad Labem. Informace: Dmytro Ipatenko, +420 774 329 758.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební dělník 14 000 Kč

Dělníci v oblasti výstavby budov DĚLNÍK V OBLASTI VÝSTAVBY BUDOV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Kontaktovat nás můžete osobně nebo telefonicky a to každou středu v době od 7:00 - 8:00 hod.. Pracoviště: Daniel šperk sídlo, 288 02 Nymburk 2. Informace: Daniel Šperk, +420 777 088 053.

Kariéra se chýlí ke konci. Koubský pracuje na stavbě jako dělník

Domů do Česka se dostane párkrát za rok. Když chce navštívit rodiče nebo děti, musí požádat šéfa o dovolenou. Přesto si bývalý obránce Zlína Jiří Koubský nestěžuje. Na život ve Švýcarsku, kde s přestávkami působí už třináct let, si pětatřicetiletý fotbalista zvykl a návrat na Moravu zatím odkládá.

dnes 14:50

Snad jsem přispěl k současné úrovni, říká končící legenda MFK Vyškov Hodinář

/ROZHOVOR/ V utkání z posledního jarního kola Moravskoslezské ligy s Petřkovicemi vyběhl na trávník v 87. minutě a s krátkým nastavením hry to byly jeho poslední chvíle v dresu Vyškova, který oblékal dlouhých dvanáct let. „Bylo to krásné období, ale teď se chci věnovat svým koníčkům a profesním záměrům, včetně studia,“ říká David Hodinář, dlouholetá opora MFK Vyškov a v posledních dvou sezonách asistent trenéra Trousila.

ZAJÍMAVOSTI Z FOTBALU
dnes 16:32

Cíl Viktorie? Obhájit titul a neztratit se v Lize mistrů

Když hrajete pravidelně evropské poháry, ve sbírce máte máte pět domácích titulů a navíc jste úřadující šampioni, tak i pro novu sezonu musíte mít ty nejvyšší cíle.

dnes 14:29

Brankář Vaclík po přestupu do Sevilly: Škoda, že s Ronaldem jsme se minuli

/ROZHOVOR/ Loni se brankář Tomáš Vaclík přestupu do Benfiky Lisabon nedočkal, letos mu však přesun na Pyrenejský poloostrov vyšel. Zamířil do španělské Sevilly.

Blíží se start divizních soutěží. Diváky tradičně potěší i dopolední zápasy

Po českých pažitech se v nejbližší době nezačnou prohánět pouze hráči první nebo druhé ligy. Zkraje srpna totiž startují i divizní fotbalové soutěže – je jich klasicky pět, představí se v nich celkem osmdesát mužstev a hrát se bude o pět vstupenek do České, respektive Moravskoslezské fotbalové ligy. První kola fanoušky přilákají už 4., respektive 11. srpna dopoledne.

Radim Truksa: Loňská sezona se nesmí opakovat

/ROZHOVOR/ Fotbalový trenér Radim Truksa připravuje FK Čáslav na další divizní sezonu. Sám by si ještě rád kopnul do balonu za Vrdy v I. B třídě, ale jak sám řekl, jen proti některým soupeřům.

Juniorka? Mehanović normálně trénuje s týmem, říká Grygera

Dvaadvacet hráčů do pole a tři brankáři. Tolik fotbalistů momentálně čítá kádr Fastavu. Ševci po loňském průvanu letos v létě spíše konsolidovali kabinu.