Fotbalové týmy hrající nejvyšší krajskou soutěž mají za sebou šest kol. A z okresních zástupců je na tom nejlépe Litol. Ta dokonce vede tabulku, když naposledy zdolala exdivizní Dobrovice. Na svém kontě má Litol patnáct bodů, stejně jako druhá exdivizní Libiš, která byla přemožitelem Polabanu Nymburk. Polaban je zatím s osmi body desátý, Semice mají šest bodů a jsou dvanácté. Druhou výhru v sezoně vybojovaly Semice v Berouně.

Litol jede jako parní válec. Nezastavil ji ani exdivizní celek Bobrovic (2:1). A to se musel tým obejít bez kapitána Václava Sosnovského. „Čeká mě operace kolena. Takže mám na čas s fotbalem konec,“ uvedl před zápasem s Dobrovicemi Sosnovský.

Jeho spoluhráči ho ale výborně nahradili. Hosté měli sice častěji míč na kopačkách a měli i více šancí, ale bojovnost Litole slavila úspěch. „Hráli jsme se silným soupeřem. Měli jsme i trošku štěstí. Spoléhali jsme na bojovnost a důraz na našem malém hřišti a kluci odvedli maximum,“ radoval se po zápase Pavel Jareš, trenér Litole. „Do hry jsme dali celé srdíčko.“

Domácí udrželi domácí neporanitelnost, čehož si trenér váží. „Litolská tvrz zůstala nedobytná. Vyhrálo litolské srdíčko,“ zářil spokojeností kouč vítězného celku.

Jeho tým má v čele soutěže patnáct bodů, což může být pro mnohé překvapení. „Jsme spokojeni s bodovým přínosem. Ale soutěž bude ještě hodně těžká, teď jedeme dvakrát ven,“ dodal Jareš.

Semice překvapily a vyhrály Berouně 3:2. „Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme měli ještě další čtyři tutovky,“ hlesl Miroslav Vlk, trenér Semic. „Hlavně ve druhém poločase jsme domácí přehrávali, asi jsme je překvapili,“ uvedl kouč, který už potřeboval nutně bodovat. „Vyhrát jsme potřebovali jako sůl. Jinak bychom tam už létali. Výhra by nám mohla pomoct,“ přeje si Vlk.

Pouze nymburský Polaban nebodoval, když doma prohrál s Libiší 0:2. „Fotbal plakal,“ ulevil si nymburský lodivod Milan Kormaník. „První gól jsme dostali po hrubici Doležala a pak soupeři přihrál na gól Friedel,“ popsal trenér inkasované branky z prvního poločasu. „Ve druhém dějství si hosté hlídali vedení,“ dodal Kormaník.