Litol i Semice jsou v sestupovém pásmu namočeny, podle všeho by však měli krajský přebor zachránit. „Bude záležet na tom, kolik týmů spadne z divize. Teď se třeba budeme honit a přitom už jsme možná zachráněni,“ myslí si kouč Semic Miroslav Vlk. „Teď máme doma Úvaly a když je porazíme, tak by to mělo být definitivní,“ tvrdí Vlk. Podobného názoru je i trenér Litole Pavel Jareš, jehož tým doma hostí třinácté Sedlčany. „Je to zatím dost nepřehledné. V současné době se dá jen vytušit, kolik spadne týmů z divize a následně z krajského přeboru. Naším cílem je porazit na svém hřišti Sedlčany a to nám zajistí záchranu,“ tvrdí Jareš. „Každopádně nesmíme nic ponechat náhodě,“ dodává lodivod Litole.

Naprosto v klidu můžou být v Nymburce. Tým Milana Kormaníka v minulém kole porazil Semice a vyhnul se sestupovému pásmu velkým obloukem. Nymburští tak můžou litovat, že prohospodařili náskok. Dlouhou dobu totiž byli na třetím místě tabulky.

29. kolo: Litol – Sedlčany, Jesenice – Nymburk, Semice – Úvaly.

30. kolo: Kunice – Litol, Nymburk – Příbram, Beroun – Semice.

Pořadí a body ohrožených týmů: 9. Beroun 34, 10. Litol 33, 11. Semice 31, 12. Úvaly 31, 13. Sedlčany 24, 14. Jesenice 20, 15. Dobříš 10, 16. Rožďalovice (odhlásily se po podzimu a jsou prvním sestupujícím).