Fotbalistům Kounic vyšel náramně vstup do sezony. V prvních sedmi utkáních šestkrát bodovali, když po pěti výhrách a jedné remíze nastřádali šestnáct bodů. Málokdo v té době očekával, že Kounice se budou bát o setrvání v soutěži. Ale pak kouničtí fotbalisté zažili velice nevydařené jaro. V této části sezony svěřenci hrajícího trenéra Petra Veselého sedmkrát prohráli.

S tím přišli starosti se záchranou. Ovšem Kounicím se podařilo vyhrál důležité zápasy s Ostrou a Lysou, definitivní jistotu záchrany přinesl kounickým borcům mač s Pečkami, který vyhráli 2:0.

Při pohledu do tabulky je patrné, že mužstvu chybí střelecká produktivita. Tým dal pouze třicet čtyři branek, což je nejméně z celého pelotonu nejnižší krajské soutěže ve skupině C. Stejně jich daly ještě sestupující Milovice.

Týmu chybí střelec. „Kanonýrem“ kounického souboru jsou s pouhými pěti brankami dva hráči – Alan Myšička a obránce (!) Jan Svoboda. Útočník Karel Rozumný, na kterého v Kounicích spoléhají, se trefil čtyřikrát.

Tým kouče Petra Veselého byl úspěšný na hřištích soupeřů. Dokázal totiž na trávníku soupeře pětkrát vyhrát, což ho řadí na čtvrté místo.

Veselý: podzim jsme měli dobrý, na jaře se nám nevedlo

Jak tedy hodnotíte poslední sezonu?

Hodnocení bych rozdělil na dvě části. Podzim jsme měli dobrý. Nasbírali jsme dvacet bodů a to jsme ani nečekali. Ale byli jsme za to rádi. Na jaře se nám však dařilo méně a s tím přišly problémy se záchranou. Vlastně od devatenáctého kola jsme hráli bez pěti hráčů základní sestavy a pak jsme složení týmu různě lepili. Tam nastal největší problém. Dokonce jsem musel hrát i já a manažer Tichý.

Velice dobrou bilanci máte v tabulce „venku“. Na soupeřových hřištích jste vyhráli pětkrát…

S tím jsme celkem spokojeni. Hrozně mi vadí, že jsme nezachytili zápasy na začátku jara. Tam jsme prohráli s týmy, které bojovaly o záchranu. S tím přišly ty starosti, mohli jsme mít o devět bodů víc a mohli jsme být úplně někde jinde, v klidu.

Několik kol jste se báli o setrvání v soutěži. Jak vám v té době bylo?

Samozřejmě jsme si to nepřipouštěli, ale najednou se hrozba sestupu objevila. Pak jsme ale vyhráli dva klíčové zápasy – s Pečkami a s Lysou, tam jsme se záchraně hodně přiblížili. A důležitý byl také zápas s Ostrou.

Týmu chybí střelec. Nejlepší z týmu jsou Myšička a obránce Svoboda, kteří dali po pěti gólech.

To je náš největší problém. Prostě nedáváme góly. Šance si vytvoříme, pak je ale neproměníme. My spoléháme na Rozumného, ale promění tak čtvrtinu svých příležitostí. Dobrý vstup měl Myšička, ale ten se pak zranil. Takže jsme rádi za branky obránce Svobody, jenž umí hlavně trestné kopy.
S tím souvisí produktivita celého týmu. Jste spolu s Milovicemi nejhorší ve střílení branek. Dali jste jich jen čtyřiatřicet.
To je opravdu žalostné. S tím musíme něco udělat, takže se poohlížíme po útočníkovi.

Vaši hráči jsou často vylučovaní. Čím si to vysvětlujete?

Morální vlastnosti některých hráčů jsou na nízké úrovni a dají se snadno vyprovokovat. Celkově máme problém s „nemorálkou“, to pak narušuje hru celého mančaftu.

Jak se změní kounický kádr v letní přestávce?

Jen minimálně. Končí u nás dva hráči, kteří v Kounicích hostovali, přijít by měl jede dorostenec. A v hledáčku máme jednoho hráče z krajského přeboru. Ještě proběhnou další jednání.

Jak bude vypadat letní příprava v Kounicích?

Budeme trénovat pouze doma. Máme tady krásné tratě na běhání v lese a ty využijeme. Nejedeme ani na soustředění. Takže se celá příprava na novou sezonu odehraje v domácích podmínkách.

 

Výsledky zápasů Kounic

Podzim: Kounice – Milovice 1:0, Zeleneč – Kounice 3:1, Kounice – Sibřina 3:1, Loučeň – Kounice 0:1, Kounice – Sadská 2:1, Kounice – Ostrá 1:1, Lysá – Kounice 1:2, Kounice – Velim B 2:4, Kouřim – Kounice 5:1, Kounice – Polepy 0:4, Pečky – Kounice 1:2, Kounice – Libice 1:4, Tuchoraz – Kounice 0:0.

Jaro: Milovice – Kounice 2:1, Kounice – Zeleneč 1:0, Sibřina – Kounice 4:2, Kounice – Loučeň 1:3, Sadská – Kounice 6:2, Ostrá – Kounice 0:1, Kounice – Slovan Lysá 2:1, Velim B – Kounice 2:1, Kounice – Kouřim 1:3, Polepy – Kounice 2:0, Kounice – Pečky 2:0, Libice – Kounice 0:2, Kounice – Tuchoraz 1:1.

 

Střelci týmu

5 – Svoboda, Myšička

4 – Rozumný, Fülöp

2 – Špringr, Martin, Hofman

1 – Poupa, Musílek, Pinter, Janeček, Čup, Šoufek, Pikner.

tři branky byly vlastní

Brankáři s nulou

7 – Táborský