Bílé Podolí – Kounice 1:1

Hostující hráče spasil opět Alan Myšička. Ten se stejně jako minulý týden postaral o jediný kounický zásah. Zatímco v minulém kole to stačilo na tři body, tentokrát braly Kounice jeden. „Ale neproměnili jsme další šance,“ uvedl trenér Kounic Tomáš Liška.

Kounicím také hodně pomohl brankář Táborský. Ten lapil ve druhém poločase pokutový kop.

Jako první se domácí trefili ve 22. minutě, o vyrovnání se Myšička postaral osm minut po přestávce. „Soupeři výborně zachytal brankář, který nám zmařil několik šancí. A skvěle chytal hlavně standardní situace,“ všiml si kounický kormidelník. „Bod zvenku je dobrý, ale máme na víc,“ dodal trenér Liška.

Branky: 22. Šálený – 53. Myšička. Rozhodčí: Kočárek. ŽK: 2:2. Diváků: 80. Poločas: 1:0.

Kounice: Táborský – Práchenský, Martin, Svoboda, Bylina – Janeček, Novák, Fülöp, Myšička – Rozumný, Hofman (70. Čup).

Velim B – Sadská 1:0

Hosté doplatili na neproměňování šancí. V zápase si jich vytvořili hned několik, ale nedali ani jednu branku. Už je to jejich třetí zápas bez vstřeleného gólu. „Je to v psychice. Musíme se chytit,“ přeje si sadský kouč Jiří Kozák.

V úvodu měla Sadská dvě obrovské příležitosti, ale nicz toho nebylo, podobné to bylo i ve druhém poločase. Ovšem pak přišel pro hosty trest, kdy se ranou z trestného kopu trefil velimský Hlavatý. „Ale byl to nadstandardní zápas,“ řekl Kozák. Jeho tým v závěru domácí zatlačil do defenzivy, ale Velim své vítězství uhájila. „Nedali jsme ani ty nejvyloženější šance. Navíc oba týmy nastřelily brankovou konstrukci,“ uvedl Kozák.

Branky: 54. Hlavatý. Rozhodčí: Pechanec. ŽK: 4:5. Diváků: 100. Poločas: 0:0.

AFK Sadská: Šrůta – Hnízdo, Šmejkal, T. Jirásek, Čapek – Kalina, Lukáš Svoboda, Nedbal, Hubáček, Telipský – Plot.

Libodřice – Jíkev 5:1

Hosté nastoupili vinou nepřítomnosti několika hráčů se čtyřmi dorostenci. „A to se nedá hrát o záchranu v I.B třídě,“ uvědomuje si jíkevský předseda klubu Václav Hrdlička.

Hosté se soustředili na bránění, ale nakonec inkasovali hned pětkrát. „Chtěli jsme to zavřít,“ přiznal Hrdlička. Jedinou branku hostí dal v 75. minutě Kobera. „Domácí vyhráli zaslouženě.“

Branky: 43. a 65. Jelínek, 68. a 85. Bohuslav, 47. Červeňák – 75. Kobera. Rozhodčí: Průcha. ŽK: 2:3. Diváků: 80. Poločas: 1:0.

Jíkev: Zemánek – Zouza, Strašík, Škuthan, V. Jouza – Aust, Kubín, Kobera – Kápička, L. Jouza, Šmelhaus.