Po podzimu jste desátí. Takže jak hodnotíte uplynulý podzim a současnou kvalitu krajského přeboru?

Nehodnotíme ho jako úspěšný. V létě se příchodem šesti nových týmů zcela změnila soutěž. Věděli jsme, že všechny tyto týmy mají velmi kvalitní skoro, nebo úplně divizní kádry a také zaslouženě opanovaly popředí tabulky. Kromě Litole, které v průběhu podzimu investovala značné finanční prostředky do posílení kádru, což se jí vyplatilo s pohledu na jejich postavení v tabulce. Ostatní týmy včetně nás, které hrály v loňské sezoně v popředí tabulky nebo klidném středu, opanovaly spodní příčky.

Byli jsme realisti a chtěli uhrát 20 – 21 bodů, což by podle předpokladů znamenalo relativně klidný střed. Bylo na to tolik bodů uhrát, ale bohužel se to nepodařilo. Tato skutečnost nás bohužel zařadila mezi týmy, které budou na jaře hrát o záchranu.

Doma jste hráli osm zápasů a jen dvakrát jste slavili vítězství. Proč je vaše bilance z domácího trávníku tak špatná?

Doma se nám opravdu nedařilo, úvodní domácí zápasy se nám nepovedly a ve druhé půlce podzimu jsme možná trochu dojeli i na los, kdy jsme na domácí půdě narazili na týmy, které hrají o postup a u nás to deklarovali. Když jsem se o tom bavil s hráči, tak mi někteří řekli, že se venku cítí lépe.

Je možné, že se tým v průběhu podzimu nevyrovnal s odchodem špílmachra Pěničky?

Já to považuji jako naprosto klíčovou záležitost. Byl to hráč ze zkušenostmi z ČFL, který i když se mu třeba herně nedařilo, tak dokázal kopnout standardku, dát důležitý gól, nebo proměnit penaltu. Já i kabina jsme s ním vycházeli velmi dobře a zatím se ho nepodařilo nahradit. Pro ilustraci – když tady v loni na podzim byl Vyskočil, druhý hráč včetně zmiňovaného Pěničky ze zkušenostmi z ČFL, tým se mněl o koho opřít a atakoval v tu dobu přední příčky tabulky. Týmy, které se nyní nacházejí v popředí tabulky, mají v kádrech takovýchto hráčů celou řadu.

V patnácti zápasech jste dali pouhých sedmnáct branek, horší jsou už jen dva celky. Hraje tým špatně dopředu?

Neřekl bych, šancí si vytváříme dostatek. Nejsme však schopni proměnit ani ty nejvyloženější šance a to ani penalty. V loni dalo 70 procent všech branek trio Mareš, Pěnička a Soukal. V současné době je Mareš z formy, Pěnička pryč a Soukal skončil s fotbalem, pouze si občas zahraje 20 – 30 minut za B – tým. Koncový hráč je v tuto chvíli obrovský problém našeho kádru.

Desátá pozice a šestnáct nasbíraných bodů pro vás musí být po minulých ročnících velkým zklamáním…

Šestnáct bodů je určitě zklamáním, mnělo jich být 20 – 22, na víc by bylo jen při troše štěstí. Jinak mohu říci, že jsem zažil v minulosti jako trenér Poděbrad či nyní Nymburka dohromady myslím osm sezon v soutěži KP, ale takto kvalitní přebor, jako je ten letošní, nepamatuji.

V závěru podzimu jste pětkrát v řadě nevyhráli. Proč tomu tak bylo?

Po odchodu Pěničky (2. kolo) jsme nevyhráli čtyři zápasy v řadě a navíc jsme propadli i herně. Pak přišli na hostování kluci z Vlašimi a herně jsme se zvedli, ale na soupeře, kteří nás čekali v závěru soutěže, to nestačilo, i když jsme mohli zápasy s Řevnicemi, Litolí nebo Berounem dotáhnout do vítězného konce.

Jste nejhorší z okresních týmů. Je to pro vás hodně frustrující?

Takhle o tom vůbec nepřemýšlím. Semice a Litol mají nyní v kádru zkušené hráče. Také je čeká v blízkém budoucnu generační problém, který potkal Polaban před dvěma lety, jelikož nebyl řadu let řešen. Poněkud frustrující je pro mne to, že nemáme těch 20 bodů, na které relevantně bylo a poznání, že se nedá na této úrovni pracovat koncepčně.

Na co se v přípravě hlavně zaměříte?

Samozřejmě nás čeká hodně práce, ale hlavně musíme dát dohromady kádr, který bude chtít trénovat i z kvantitativního pohledu a ne 1 – 2 krát týdně, jak je tomu u některých hráčů.

Změní se hodně stávající kádr? Jirásek má namířeno zpět do Poděbrad, hostování končí Petrů a Černohlávkovi.

Kdyby tomu tak nebylo, tak to nebudeme mít s kým hrát.

Střelci Polabanu

4 – Mareš
4 – Černohlávek
3 – Petrů
2 – Pěnička
1 – Šafránek
1 – Ott
1 – M. Novotný
1 – Jirásek

Brankáři s nulou

5 - Doležal