Potřetí si Jirny vybojovaly postup do ČFL, který v předchozích dvou případech nebral: „Pro Jirny je divize optimální soutěží. Proto 3. ligu neakceptujeme,“ konstatoval vždy Josef Jícha, který může být spokojen i letos: „Jsem rád, že jsme své ambice potvrdili i tentokrát – proti mladému celku Teplic. Současně musím zopakovat i pravdu o ohrané písničce, že jsme mohli při lepší střelecké produktivitě zvítězit mnohem vyšším rozdílem. Současně chci poukázat na to, že chlapci z teplické juniorky se mají od těch dříve narozených pořád co učit. Jak se zdá, opak však byl v jejich podání pravdou. Hádali se, cítili se být poškozováni. Hráli si na mistry madridského Realu. Přitom ani jednou vážněji neohrozili naši bránu. Místo toho, aby se plně koncentrovali na fotbal, prezentovali se mnozí navenek nemístným sebevědomým, kterého, jak se zdá, mají na rozdávání.“

Asistent kouče Lukáše Přerosta, dlouholetý ofenzivní prvoligový středopolař Dušan Tesařík se celku zastal: „Ono není ani trochu jednoduché výhradně se soustředit na průběh střetnutí, když vás sudí permanentně poškozoval. Vím, o čem hovořím. Sám jsem býval v podobných případech psychicky na dně.“ Tady je nezbytné poznamenat, že talentované teplické mládí není takovým odolným kolektivem jako třeba mistři světa v hokeji 2010. Nicméně v řadě případů se zlobili na arbitra zbytečně a ztráceli notnou porci herní koncentrace!

Po utkání se naskytla i otázka na Josefa Jíchu. Bude, či nebude v Jirnech ČFL? „Přijdou ještě další šance“, usmál se tajemně a dodal: „Máme na definitivní rozhodnutí ještě plná tři kola!“ Uvidíme, necháme se překvapit k jakému rozhodnutí management SK Viktorie v tomto time outu dospěje naznačil Jícha.

Mojmír Strachota