Brankář předposledního Chodova Tomáš Pelech v 25. kole divize B své spoluhráče na hřišti lídra soutěže SK Viktorie podržel. A to nejméně sedmkrát. I proto především jeho zásluhou prohrál Chodov v Jirnech jen 0:1.

„Vychytal zejména exslávistu Romana Janouška. Toho čtyřikrát. Z bezprostřední blízkosti. Poradil si ovšem i s gólovkami dalších hráčů Viktorky. Škoda, že mu chybí deset čísel k tomu, aby se prosadil ve vyšší soutěži. Můžeme litovat i toho, že se málem mohli naplnit okřídlené: nedáš, dostaneš. Kdybychom byli v koncovce přesnější a měli trochu štěstí, mohli jsme vytěžit z minima maximum a odvézt si z Jiren dokonce bod,“ litoval v devadesátých letech opora Blšan, dnes trenér Spartaku Chodov Jiří Schveiner. A kouč Viktorie Jirny Josef Jícha mu dal za pravdu. „Jak řekl kolega, do půlky jsme nedali šest šancí – po devítce rohů. Brankář Pelech skutečně, bohužel i díky naší nemohoucnosti, čaroval. Po pauze jsme v tlaku pokračovali. Ve výprodeji dalších příležitostí rovněž. Tři tyče se jako góly nepočítají. Nicméně jsem viděl, že hráči si nepřipouštějí jakékoliv případné komplikace s výsledkem a jsou si jisti plným bodovým ziskem, což bylo na tomto utkání nejdůležitější,“ ohlédl se za duelem, v němž zdolala Viktorie Spartak 1:0 trenér vítězů Josef Jícha.

Vzhledem k tomu, že druhý Chomutov na Kladně B ztratil dva body, náskok Viktorky na čele tabulky vzrostl už na bodů dvanáct.

MOJMÍR STRACHOTA