Jak hodnotíte podzimní část sezony?
Tak určitě průběh podzimní částí soutěže jsme si představovali jinak, postavení v tabulce je zklamáním. Po startu soutěže to vypadalo velmi slušně, herní projev, účast na trénincích byla početná a dostavovaly se výsledky, ale přišel úpadek, zápasová šnůra bez bodů a celková krize, takže z postupové pozice přišly sestupová patra tabulky.

Tabulka je hodně vyrovnaná. Na horní příčky neztrácíte moc bodů, ale také velký náskok nemáte před sestupovými příčkami. Jaké bude jaro?
Přesně tak. Dvakrát zabodujeme naplno a můžeme atakovat postupové pozice a naopak nezabodujeme dva zápasy a jsme na sestup. Je vidět, že vedení klubu se snaží řešit problémy a hned po skončení podzimní části se začala dělat patřičná opatření. Na jaře bychom chtěli hrát lepší střed tabulky, určitě se vyhnout sestupovému pásmu. Chceme ustálit a budovat mužstvo.

Dali jste 29 branek, což je třetí největší počet v soutěži. Naopak 29 jste jich také dostali. Je tedy ofenziva vaší silnější stránkou?
Neřekl bych, že máme vůbec nějakou silnou stránku, jsme ve všem průměrní, z toho vyplývá tato statistika půl na půl. Právě naopak, nedali jsme čtyři zápasy ani jednu branku a pak v jednom zápase sedm branek. Takže do tabulky nepodstatné.

V týmu bylo v podzimní části soutěže dost hráčů, kteří hráli divizi. Není desátá příčka přece jen trochu málo?
Ano, přesně tak. Říkáme si mezi hráči, že se složil vyvážený kvalitní mančaft ze zkušených hráčů, kteří kopali vyšší soutěž. Slýcháme to i od soupeřů. Určitě postavení v tabulce neodpovídá kvalitě hráčů. Proto se hledají příčiny. A tím pádem dělají opatření, ale převážně je to v nás hráčích, jsme alibističtí ve většině zápasů a proto jsme takhle dole, není to o řečech ale o činech. Prostě chybí bojovnost.

Kde tedy hledat příčiny toho, že tým není ve vyšších patrech tabulky?
Jak už jsem řekl, jsme alibističtí, není takový hlad po výhře. Také nás dost zlobí koncovka, v zápase máme mnoho šancí, ale neproměníme a z hrubých chyb nás soupeř trestá, tím dostáváme soupeř na koně, psychicky se srážíme a nedokážeme zápas otočit. Další velký důvod je, že celý podzim se potýkáme s velkou marodkou. Každý zápas se hraje v jiné sestavě a hlavně většina zápasů bez osy týmu. Prostě nekompletní základní sestava to je určitě největší příčina postavení v tabulce.

Poděbrady mají podle čerstvých informací nového kouče. Měl by jím být Jiří Holatka, který zde už trénoval. Je to pravda?
Ano, vedení je s panem Holatkou dohodnuto.

Dojde k nějakým změnám v kádru?
V kádru nastanou změny. Rádi bychom získali zkušeného Jirku Kohoutka, který má zájem u nás působit, dále by se měli zapojit do přípravy dva hráči z nižší soutěže. Opustit kádr by neměl nikdo.

Jak bude vypadat vaše příprava? Budete hrát nějaký turnaj, nebo jen přípravné zápasy?
Jak už jsem zmínil, vedení dělá vše proto, aby vše klapalo. Máme zajištěné zpestření zimní přípravy spinningem, posilovnou. Samozřejmě fyzičku budeme nabírat u Labe. Turnaj je zajištěn na umělé trávě v Červených Pečkách.

Okresní rivalové ze Semic a Nymburka před sezonou vyhlásili boj o postup. Mají reálnou šanci?
Vzhledem postavení v tabulce mají šanci, Nymburk je na tom lépe. Semicím vyšel začátek soutěže, ale pak přišla krize a začaly se propadat a ty výsledky nebyly dobré, ale na čelo tabulky mají stále malou ztrátu. Naopak Nymburk se rozehrával pozvolna, mají uplně jiný mančaft, který se sehrál. Rozjeli se a pokud to vydrží mají velkou šanci.

A jaké tedy budou cíle Bohemie pro jaro?
Chtěli bychom se fotbalem bavit a mít z toho radost, rádi bychom hráli v horní polovině tabulky, vysoké cíle si nedáváme, hlavně se vyhnout sestupovým pásmům jako to bylo předchozí dvě sezony.

Střelci Bohemie

8 – Jan Fořt
5 – Sabo
3 – Suchánek
3 – Jirásek
2 – Rulc
2 – Jiří Fořt
1 – Zapadlo
1 – Brtna
1 – Poděbradský
1 – Kasák
1 - Archalous
1 – Billý

Brankáři s nulou

1 - Martinec