Neuvěřitelný zápas sehráli fotbalisté Jíkve. Přestože hráli dlouhou dobu v oslabení, dokázali zvítězit 5:0. Jejich soupeř, tým Peček, utkání absloutně nezvládl.

Divočina byla vidět i mimo hřiště. Dva fandové Peček se pustili do dvou místních dorostenců, kteří stáli za pečeckou bránou. Nakonec opilé fanoušky hostí zpacifikovala pořadatelská služba.

Nervy na uzdě neudržel ani hostující brankář Svatopluk Hemmer, který se po zápase vrhnul mezi domácí diváky. Nakonec usoudil, že jsou diváci v přesile a utekl.

Samotné utkání mělo neuvěřitelný průběh.

Skóre otevřel ve 25. minutě Spilka. V závěru první půle byl vyloučen nejprve domácí Kápička a v nastaveném čase ještě za vzájemnou potyčku dvojice Kubín – Bálek. Když pak byl vyloučen na začátku druhé půle ještě domácí Dudek, měly Pečky výhodu dvou mužů. Jenže jejich snahu kazila velká nepřesnost a navíc inkasovaly gól z kopačky nové jíkevské posily Tomáše Harmáčka. Pak byl po druhé žluté vyloučen ještě hostující kapitán Melíšek a hra Peček se totálně zhroutila.

Na poloprázdém hřišti si ani s výhodou jednoho hráče nevěděli rady a Harmáček díky dvěma gólům v rozmezí pěti minut zkompletoval hattrick. Zápas uzavřel fantastickou střelou a gólem o břevno Spilka. „Takový zápas jsem nezažil. Svoji nedisciplinovaností jsme se oslabili, ale hráči od první minuty makali,“ řekl kouč Jíkve Karel Pokorný. „Soupeře zlomil už příjezd. Prostě nás podcenili,“ dodal.

Branky: 56., 79. a 84. Harmáček, 25. a 90. Spilka.

Rozhodčí: Chrastina. ŽK: 4:4. ČK: 3:2 (44. Kápička, 45. Kubín, 51. Dudek – 45. Bálek, 67. Melíšek). Diváků: 110. Poločas: 1:0.

Jíkev: Zemánek – Škuthan, Kápička, Dudek, Neužil – Březina (80. Kobera), Kubín, Spilka, Aust – Zouza, Harmáček.