Domácí útočník střílí branku na 1:0, po níž zůstává na zemi ležet brankář hostů. Hlavní rozhodčí Miroslav Vlk branku uznává. V tu chvíli na hřiště vbíhá jeden z diváků. Následuje strkanice, po níž hlavní sudí ukončuje předčasně utkání pro inzultaci. Komentáře na to, co se v Kosmonosích na hřišti skutečně stalo, se různí.

Domácí funkcionář Ladislav Klepáč uvedl: „Po našem gólu vnikl na hřiště brankářův otec a po kontrole stavu svého syna udeřil hlavního rozhodčího pěstí do obličeje.“

Vedoucí rakovnického týmu Petr Kabele však viděl celou situaci trochu jinak: „Po střele se míč odrazil od břevna na malé vápno, kam vyběhl náš brankář, a inkasoval od domácího útočníka zásah kopačkou do hlavy.“ A pokračuje: „Hlavní rozhodčí branku uznal a vůbec nereagoval na ležícího hráče, který mohl být zraněný. Proto jej přiběhl ošetřit jeden z diváků. Pan rozhodčí ale do něj začal strkat a následovala vzájemná potyčka. Neviděl jsem přesně z lavičky, zda došlo k nějakému úderu, ale rozhodčí otřeseně nevypadal.“

A jak viděl inkriminovaný moment sám rozhodčí Miroslav Vlk? „Po regulérním gólu přišel podél zábradlí na hřiště jeden z diváků. Požádal jsem jej, aby opustil hrací plochu. On do mě strčil a udeřil mě, na což jsem zareagoval podle pravidel ukončením zápasu.“

„Rozhodčí jednoznačně nevyčerpal všechny možnosti k dohrání utkání,“ protestuje proti ukončení zápasu sekretář Tatranu David Svoboda.
Pikantností však jistě je, že podle našich informací byl oním rodičem bývalý mezinárodní fotbalový rozhodčí Michal Beneš. „Byl to určitě on,“ poznal svého bývalého kolegu sudí Vlk.

„Nevím, zda to byl něčí strýček, s námi v autobuse nepřijel,“ snažil se mlžit vedoucí hostujícího týmu Petr Kabele. Nicméně této skutečnosti nahrává i fakt, že podle klubového webu Tatranu se mladý brankář také jmenuje Michal Beneš.

Podařilo se nám získat i vyjádření bývalého ligového arbitra Beneše a je překvapivé: „Chtěl bych uvést, že na utkání v Kosmonosích jsem přítomen nebyl a pana Vlka neznám.“

„Mrzí mě především reakce rozhodčího, kterého vůbec nezajímal náš ležící hráč. Ne〜divím se divákovi, že se šel podívat, zda náš brankář není zraněný, i když uznávám, že neměl na hřišti co dělat,“ dodal po utkání vedoucí družstva Tatranu Rakovník Petr Kabele.

„Hostující brankář nebyl zraněn, protože tam nedošlo k většímu kontaktu. Vůbec nechápu chování pana Beneše, který se do mě pustil, čemuž musely přihlížet malé děti,“ hájil se na závěr rozhodčí utkání krajského přeboru žáků Miroslav Vlk.

O konečném výsledku zápasu by mělo rozhodnout dnešní zasedání fotbalové krajské disciplinární komise. Je ovšem možné, že vzhledem k závažnosti případu je předpoklad, že k vysvětlení budou zvány další osoby včetně rozhodčího a vyřešení případu se tak dočkáme až po soutěži.