Byl by to pro Semice svátek. Ve druhém kole poháru ČMFS mohou semičtí fotbalisté narazit na ligovou Mladou Boleslav. Musí však zdolat dva divizní týmy. V předkole (22. 7.) budou Semice hostit Libiš, v prvním kole (29. 7.) by musely přejít přes Český Brod. „Já jsem s tím spokojen. Jsou to pro nás přijatelní soupeři hlavně vzhledem k přípravě na novou sezonu,“ uvedl semický kormidelník Miroslav Vlk. „Pro nás bude úspěch i to, pokud přejdeme přes jednoho divizního soupeře. Musíme být střízliví,“ zůstává na zemi Vlk.

Pokud by se však jeho svěřencům podařilo tyto soupeře překonat, přijela by do Semic Boleslav. „Byla by to velká sláva, to by bylo super. Bylo by to zajímavé, ale s tím nepočítáme,“ dodal kouč účastníka krajského přeboru.

I nováček divize, celek Unionu Čelákovice, může narazit na Boleslav. To v případě, že ligový celek vyřadí právě Semice. V prvním kole se Union střetne s třetiligovým Kolínem, pokud by uspěl utkal by se ve druhém kole (5. 9.) s vítězem zápasu Pěčín–Turnov – Dobrovice. „S losem jsem spokojen, v přípravě jsme chtěli s třetiligovými a divizními týmy hrát,“ pochvaloval si Radovan Hromádko, kouč Čelákovic. Ten by byl rád, kdyby klub přivítal Mladou Boleslav. „Byl by to svátek. Každý zápas s prvoligovým i druholigovým týmem je pro nás dobrý. Takto atraktivní zápas přiláká diváky a je to i konfrontace pro hráče. Ti pak mají větší chuť do práce,“ řekl trenér.